SON DAKİKA

Vali Ekinci’den Regaip Kandili Mesajı

Bu haber 06 Mart 2019 - 13:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci, Regaib Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda, “Bu özel günlerde, içe dönük yolculuklarla dua ve niyazlarımızı artırmalı, varlık sebebimizi yeniden hatırlayarak kendimizi bulma ve bilmenin imkanını yakalamalıyız” dedi.

Regaib Kandili 7 Mart Perşembe günü idrak edilecek. Üç aylar ise 8 Mart Cuma günü itibariyle başlayacak. Vali Kadir Ekinci, Regaib Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Mü’minler için manevi bir yenilenme mevsimi ve rahmet iklimi olarak bilinen mübarek üç aylara kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği üç aylar, manevi coşkunun yaşandığı, ruh dünyamızı, kalbimizi ve davranışlarımız onaracağımız ve hayat tarzlarımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan rahmet, mağfiret ve bereket mevsimidir.

Feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, kalplerimizin manevi doyuma ulaşarak yakınlaştığı,  dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı yeniden aydınlattığımız, yapılan duaların kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek ayları fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi, dilimizi ve kalbimizi uzatabileceğimiz herkese açmalı, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu özel günlerde, içe dönük yolculuklarla dua ve niyazlarımızı artırmalı, varlık sebebimizi yeniden hatırlayarak kendimizi bulma ve bilmenin imkanını yakalamalıyız. Kardeşlik, akrabalık, komşuluk ve aile bağları gibi medeniyetimizin temel taşları olan duygularımızın artmasına çabalamalıyız.

Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, kulluk ve ibadet şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde bir kültür ve tecrübenin ürünü olan davranışlarımızın;  millet olarak medeniyetimizde köklerini bulan dostluk ve kardeşliğimizi,  huzur ve selametimizi daha da artıracağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bingöllü hemşerilerimiz başta olmak üzere bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa yayılmasını Cenâb-ı Allah’tan temenni ediyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat