SON DAKİKA

Milli Gazete: “Bingöllüler Seçim Moduna Giremedi”

Bu haber 05 Mart 2019 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Millî Gazete 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşın oyunun rengini neye göre belirleyeceğini araştırdı ve halkın derdini yerinde dinledi. Milli Gazete’nin ilk durağı ise Bingöl oldu.

İşte Milli Gazete’de yer alan ilgili haber:

İlk durak olarak güneşin en güzel doğduğu şehir olan Bingöl’den başlayan Millî Gazete, vatandaşın Bingöl belediye başkan adaylarından beklentilerini dinledi. Henüz tam manasıyla seçim moduna girmeyen Bingöl halkı, 3 dönemdir seçtiği AK Partili belediye başkan adaylarından umduğunu bulamamış! Bölge halkı için büyük bedeller ödeyen ve önyargı ve tabuların yıkılmasına vesile olan Erbakan Hocalarını unutmayan Bingöl halkı, Erbakan’ın partisinin adayı Musa Ahmet Kaya’nın kendilerine emanet olduğunu bildirdi.

Mahalli seçimlere bir aydan az bir süre kaldı! Kararsızların oranı hiçbir seçimde bu kadar yüksek olmadı! Araştırma şirketleri de 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili anketlerini kamuoyu ile paylaşmaya başladı bir bir. Ancak başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere iktidar partisi anketlere güvenmediğini belirtti. Ne ki o güvenilmeyen anketlerde AK Parti genelde kan kaybediyor. Madem anketlere güvenilmiyor, biz de Millî Gazete olarak yerinde görüp yerinde yazmak için kolları sıvadık ve Anadolu’nun kapılarının açıldığı bölgelerden ‘Bismillah’ dedik.

ERBAKAN’IN MEŞHUR KONUŞMAYI YAPTIĞI KENT

İlk durak olarak Milli Görüş Lideri Prof. Necmettin Erbakan’ın “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım dersen öbür taraftan da bir Müslüman evladı ya öyle mi? Ben de Kürt’üm, daha doğruyum, daha çalışkanım deme hakkını  kazanır” tespitini yaptığı için hapis cezası aldığı, siyasi hayatının sekteye uğradığı ve bedeller ödediği kent… Güneşin en güzel doğduğu şehir Bingöl oldu. Şehir merkezi dışında yer yer 1 metreyi bulan karlara rağmen Bingöl’ün yüreği Afrika kadar sıcak misafirperver insanlarıyla koyu bir muhabbet ortamı buluyoruz. Bir sorup bin ah işitiyoruz ne yazık ki!

BİNGÖLLÜLER SEÇİM MODUNA GİREMEDİ

Bingöl batıda İç Anadolu’daki kentlerden çok farklı, birkaç pasaj dışında küçük esnafın hüküm sürdüğü bir şehir. Kentteki ilk izlenim, her köşe başında çay ocakları ile kahvehanelerin varlığı ve seçimlerden bîhaber bir görüntü çizdiği… Öyle ki AKP, MHP, CHP Aralık ayında HDP’nin de Şubat ayında adayını kamuoyu ile paylaşmış olmasına rağmen seçim büroları dışında sokak ve caddelerde tek bir parti bayrağına rastlamıyoruz. Vatandaş seçim moduna henüz tam girmiş değil ancak kalan sürede büyük çekişmeler olacak şüphesiz!

ERBAKAN’IN PARTİSİNİN ADAYI BİZE EMANET

Bölge ile ilgili önyargı ve tabuları ilk kez Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ve partilerin yıktığı herkesin malumu. Dolayısıyla bölge halkı Erbakan Hocalarını rahmet ve minnetle anıyorlar, kimliklerinin Erbakan sayesinde tanındığını ifade ediyorlar. Erbakan’ın partisi Saadet’in ise Türkiye’nin en genç il belediye başkan adayı M. Ahmet Kaya ile yarışa gireceğini 3 gün önce duyurmasından çok hoşnut olmuş halk. Saadet Partisi henüz adayının tanıtım çalışmalarına başlamamış olsa da ‘en genç aday’ olması hasebiyle kulaktan kulağa yayılan fısıltılar hızlı bir tanıtmaya vesile olmuş gözüküyor. Bingöl halkı, kendileri için büyük bedeller ödeyen ve kimliklerinin tanınmasına vesile olan Erbakan Hoca’nın partisinin genç adayı “M. Ahmet Kaya bize emanet” diyerek vefalarını ortaya koyuyorlar.

İTTİFAKLAR 1-0 YENİK BAŞLIYOR!

Bilindiği gibi Bingöl 3 dönemdir AKP’li başkanlar tarafından yönetiliyor. Ancak halk geçen 3 dönemde şehrin hak ettiği değeri bulamadığını savunuyor. Belediyenin asli görevlerini yapmadığından şikâyetçiler. Belediye ile ilgili rahatsızlıklara özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve İçişleri Bakanı Soylu’nun üslubunun da eklendiğini dile getiriyor. İktidar partisinin üslubundan rahatsızlıklarını da ifade eden Bingöl halkı,  iktidarın ötekileştirici dilini ise ‘dilin söylediğini kulağın duyması lazım’ sözleriyle eleştiriyor. AK Parti’nin verilen 3 şansı da değerlendirmediği belirtilirken, MHP’nin AK Parti ile CHP’nin ise İyi Parti ile ittifak içerisinde olmasıyla bu partilerin maça 1-0 geriden başladığı dile getiriliyor.

SAADET’İN GENÇ ADAYI ÇOK KONUŞULUYOR

Önceki seçimlerde genelde ikinci parti olarak çıkan HDP’nin belediyelerine kayyumların atanması, yüzde 90’ından fazlasının muhafazakâr olduğu Bingöl halkını da çok rahatsız etmiş! HDP’nin mağduriyetinden dolayı Bingöl halkı tarafından nispeten sahip çıkacağı belirtilirken Saadet Partisi’nin ise en genç adayla seçime girmesi büyük beğeni topluyor. AK Parti’den umduğunu bulamayan halkın büyük bir kesiminin Saadet Partisi’nin adayına sıcak baktığı görülürken, kalan sürede adayların çalışmaları kimlerin önde olduğunu ortaya koyacak.

SEÇİMİN KADERİNİ PARTİLERİN MAZİSİ VE VERİLEN SÖZLER BELİRLEYECEK

Halkın kahir ekseriyeti ne yazık ki işsizlikten kahvehanelerde zaman geçiriyor. Her masada konuşulan bir numaralı konu ise geçim sıkıntısı… Halk dağlarına, yaylalarına baharın geldiği, kan ve gözyaşının olmadığı zamanları özlüyor. En dikkat çeken cümleyi ise yine bir kahvehanede oturan 67 yaşındaki hacı amca söylüyor: “AK Parti ile başladığımız yere geri döndük.” İşin özü Bingöl’de önceki sözlerin tutulup tutulmaması ve partilerin pirüpak mazileri seçimin kaderini belirleyeceğe benziyor…

Milli Gazete

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat