SON DAKİKA

En Genç Belediye Başkan Adayı Bingöl’den

Bu haber 02 Mart 2019 - 8:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin en genç il belediye başkan adayı Saadet Partisi’nden gösterildi. Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Musa Ahmet Kaya oldu.

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler adaylarını Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. 1389 seçim bölgesinde yapılacak seçimler için binlerce isim yarışacak. Listelerin kesinleşmesinin ardından en genç belediye başkan adayları da gündeme geldi.

Türkiye’nin bütün seçim bölgelerinde seçime giren tek partinin Saadet Partisi olması adaylarının da dikkat çekmesine sebep oldu. Onlarca yerde gençleri aday gösteren Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayını da genç bir ismi göstererek genç adaylar konusunda yine bir ilke imza attı. Saadet Partisi, 1993 doğumlu Musa Ahmet Kaya’yı Bingöl Belediye Başkan Adayı olarak göstererek Türkiye’nin en genç il belediye başkan adayını göstermiş oldu.

Musa Ahmet Kaya Kimdir?

Musa Ahmet Kaya, 1993 yılında doğdu. Ailesi Solhan’ın Doğuyeli (Tütel) köyünde yaşamaktadır. İlk ve Ortaöğrenimini Adana’nın Ceyhan ilçesinde Pamukeli Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda tamamladı. Sonrasında Ceyhan İmam Hatip Lisesine devam etti. Liseyi birincilikle bitirdi. Yükseköğrenimi Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde İslam Mezhepler Tarihi dalında Yüksek Lisansına devam etmektedir.

Üniversite yıllarından beri Anadolu Gençlik Derneği-Milli Gençlik Vakfı’nda çeşitli görevlerde bulundu. Halen AGD-MGV Üniversite Komisyonundan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına devam etmektedir. Ticaretle de uğraşan Kaya, evli ve 2 çocuk babasıdır. Orta derecede Arapça bilmektedir.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat