SON DAKİKA

Vali Ekinci’ye “Sivil Savunma Günü” ve “Deprem Haftası” Ziyareti

Bu haber 01 Mart 2019 - 14:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü M.Emin Boğatekin ve Şube Müdürleri, “28 Şubat Sivil Savunma Günü” ve “1-7 Mart Deprem Haftası” vesilesiyle Vali Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti. Ekinci; “Depremsellik açısından Türkiye’nin en hassas bölgelerinden birinde yaşıyoruz.” dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü M.Emin Boğatekin ve Şube Müdürleri, “28 Şubat Sivil Savunma Günü” ve “1-7 Mart Deprem Haftası” vesilesiyle Vali Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.

Kabullerinden dolayı Vali Ekinci’ye teşekkürlerini ileten İl Müdürü Boğatekin, her türlü afet ve acil durum halinde, halkın can ve mal kaybının en az düzeye indirilmesi için alınacak koruyucu ve kurtarıcı önlem ve çabaları kapsayan ‘Sivil Savunma Günü’ ve deprem konusuna dikkat çekmek, depreme hazır olunmasını sağlayacak her türlü tedbiri desteklemek amacıyla idrak edilen ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ kapsamında yapılacak etkinliklere dair bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyarette günün ve haftanın anlam ve önemi ile ilgili olarak konuşan Vali Ekinci ise şunları söyledi:

“Yaşadığımız dünyada her ülkenin bir sivil savunma yapılanmasına ihtiyacı vardır. Avrupa özellikle büyük savaşlardan sonra bu ihtiyacı daha net hissetmiştir. Bizdeki sivil savunma ihtiyaçları ise daha ziyade deprem ve afet ağırlıklıdır.

Bütün ülkeler gibi bizim de sivil savunmaya büyük ihtiyacımız var. Çünkü depremsellik açısından Türkiye’nin en hassas bölgelerinden birinde yaşıyoruz. Ayrıca Bingöl, tarihindeki afet olayları ile bu ihtiyacı birebir yaşayarak gören illerden bir tanesidir. Dolayısıyla bizim de teşkilatlanmaya, bilgi ve bilince büyük ihtiyacımız var. Ancak bu yalnızca kamuda çalışanları ilgilendiren bir husus değil; 7’den 70’e bütün vatandaşlarımızın dikkate alması gereken hassas bir konudur. Bize düşen görev, vatandaşlarımızda konuyla ilgili farkındalık yaratmak; deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası yapılacaklar ile ilgili bilgiye sahip olmak; ilk 72 saat için donanımlı olmak; toplanma merkezleri belirlemiş olmak; köy ve mahallelerde gönüllü ekipler oluşturup eğitimler vermektir.

Bu konuyu yılın tamamına yaymak lazım. En azından basın ve medya üzerinden bu süre içerisinde Sivil Savunma ve Deprem Haftası münasebetiyle dikkatleri çekmek ve olabildiğince fazla kişiye ulaşmak gerekiyor. Okullarda özellikle öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi merkeze alan eğitim ve tatbikatlarımız devam etmelidir. Camilere ulaşıp vatandaşımıza konuyla ilgili bilgilendirici sunumlar yapmak gerekiyor.

İnşallah bu önemli hafta, sizler için de, tüm halkımız için de bu işin daha iyi anlaşılması ve farkındalığın oluşturulması açısından faydalı hizmetlere vesile olur.

“Sivil Savunma Günü” ve “1-7 Mart Deprem Haftası” münasebetiyle teşkilat çalışanlarına görevlerinde üstün başarılar dilerim.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat