SON DAKİKA

Tohumdan Sofraya Projesi Kayıtları Başlıyor

Bu haber 25 Şubat 2019 - 8:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Avusturalya Büyükelçiliği tarafından desteklenen  “Yeryüzü ile yeniden iletişim” projesi kapsamında ebeveny-çocuk eğitimleri için başvurular alınacak.

Proje kapsamında tohum fide ekim üretim kurutma salça ve sofra sürecine kadar olan tarımsal doğa eğitim çalışmaları için Mart ayında kayıtlar alınacak.

Mart ayı boyunca alınacak kayıtlar ile ebeveyn kontrollü çocuk eğitim çalışmaları hafta sonu olarak belirlenen saatlerde verilecek.

Bingöl BİNÇEVDER-TEMA işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında Projenin Bingöl ili okul öncesi ve ilköğretim aşamalarına uygun olarak tarladan sofraya kadar olan aşamaların yeniden kazandırılması, tohum, fide, ürün ve ürün işleme saklama faaliyetleri ile insanların atadan babadan kalma yeteneklerini yeniden kazandırılması hedefleniyor.

TEMA Temsilcisi Cuma Karaarslan yaptığı açıklamada, “Giderek küresel bir hal alan eğitim sistemi içinde adeta bir ve tek tip eğitime yönelen çocuklar aynı zamanda 2000’li Yıllarda Teknolojinin Gelişmesi İle İnternet, Televizyon, Telefon, Tablet Gibi Aletlerle zaman geçirmeye başladı. Bu nedenle doğadan ve geleneksel üretim bağlarından kopan çocuklar, tohum, üretim, su ve doğa ilişkisini unutarak, eğitimde başarılı olsalar bile ekolojik yaşamdan kopuk hale gelmişlerdir. Gelinen noktada nesiller arası üretim kültürü ,tohum ve yeryüzü ile ilişki zayıflamış, çocuklarda Negatif Yansımalar Görülmeye başlanmıştır.

Teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde birçok çocuk bu deneyimden mahrum kalmaktadır. Sadece sanal ortamlardaki çiftlikleri ile ilgilenmeleri ve bu gerçekliği gerçek hayatta fark etmemeleri ise bu durumu daha da vahim hale getirmektedir.

Bu nedenle Çocuklarımızın dışarıda bulunmaktan, toprak ve su ile haşır neşir olmaları ile anne baba kontrolü ile yerel tohumlardan sofraya kadar olan süreci birlikte öğrenerek uygulamalı sağlamış olacağı” dedi.

Karaarslan yaptığı açıklamanın devamında, “Katılımcıların  05336191341 nolu telefondan arayarak yada facebook TEMA BİNGÖL sayfamızdan not bırakarak kayıt olmaları gerekmektedir. Kontenjanımız sınırlı olup kayıt zamanı herhangi bir belge istenmemektedir” ifadelerine yer verdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat