SON DAKİKA

HDP Seçim Çalışmasına Belediyeden Başlayacak

Bu haber 25 Şubat 2019 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP Bingöl Belediye Eş başkan adayları yerel basın İle bir araya geldi. Burada konuşan Belediye Eş başkan adayı Hişyar Özsoy, Seçim kampanyasının ilk startını belediyeyi ziyaret ederek başlatacaklarını söyledi. Özsoy; “Önümüzdeki dönemde birlikte çalışacağımız arkadaşlarımızla tanışacağız” diyerek 31 Mart seçimlerinde HDP’nin Bingöl belediyesini kazanacağını iddia etti.

HDP Belediye Eşbaşkan adayları Hatice Kavran ile Hişyar Özsoy il genel meclis üyeleri ve encümen adaylarının da katıldıkları kahvaltıda gazetecilerle bir araya gelerek, ülke gündemi ve yerel seçimler konusunda değerlendirmelerde bulundular.

Bir buçuk saat süren toplantıda ilk söz alan Belediye Eş başkan adayı Hişyar Özsoy İktidarın politikalarını eleştirdi. Özsoy ‘ekonomik krize dikkat çekerek seçimden sonra istikrarsızlığın derinleşeceğini çünkü demokratik olmayan, yargı bağımsızlığından uzaklaşan ülkelerde uluslararası sermayenin çalışmak istemediğini, bütün gücün saraya toplandığını bunun da güven vermediğini söyledi.

Özsoy  ‘AK Parti doksanlarda ademi-merkeziyetçiydi. Bugün ise MHP ile bunun tam tersini yaparak kendini ve ülkeyi sıkıntıya sokarak, çok seslilikten ve çoğulculuktan uzaklaşmışlardır. Geldikleri noktada ülkeye ve demokrasiye katkı sunmayı bırakın var olanı da tüketmişlerdir… Bunların Türkiye halklarına verebilecekleri bir şey yoktur’ dedi.

Özsoy Sözlerine şöyle devam etti: “AKP belediyecilik anlayışı kent olma, kentleşme kültür ve vizyonundan uzaktır. Bütçe halkın ihtiyaçları doğrultusunda değil de bir kısım rant çevrelerine peşkeş çekilmiştir. Her yerinden su fışkıran Bingöl’de su kesintileri halkı canından bezdirmiştir. Üzün dönemdir Bingöl’de yerel yönetimlerde yokuz fakat bu sefer inşallah halkımız rıza gösterirse bizi seçerse bu halka en layık şekilde hizmet etmek istiyoruz, heyecanımızın nedeni budur. Seçim kampanyamızın startını belediyeyi ziyaret ederek başlatacağız. Önümüzdeki dönemde birlikte çalışacağımız arkadaşlarımızla tanışacağız. Kente dair çok önemli projelerimiz var. Bunlar üzerinde çalışmalarımız sürüyor, kamuoyuna ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız. AK Parti belediyeciliği kente bir vizyon kazandıramadı. Örneğin üniversiteden TOKİ’ye, oradan köprü ile Hacı Hıdır camisine kadar olan güzergahta bir hafif raylı sistem yapılabilirdi. Yapmadıkları gibi köprüden de bunun yerini ayırmadılar. Bu kent büyümekte olan bir kent. Şimdiden ciddi boyutta trafik ve alt yapı sorunları var.

KAYNAKLARI HALKIN ÇIKARLARI İÇİN KULLANACAĞIZ

Belediye demek halkın sorunlarının yerinden çözülmesi ve ayrılan bütçenin halkla birlikte halk için kullanılmasıdır. Biz baştan bunun sözünü veriyoruz: temel giderlerden kalan bütçeyi Bingöl halkının çıkarlarına kullanacağız. Bu çıkarları belirlerken halkımızla istişare içinde olacağız. Katılımcı bütçe dediğimiz bir şey var ve biz katılımcı bütçeyi esas alacağız her mahallede oturup geniş halk kesimleri ile sivil kuruluşlarımızla birlikte kararlaştıracağız. Her kuruşun hesabını halkımıza vereceğiz. Elin memleketinde dokuz ay kıştır yolları kapanmıyor biz daha bir karla mücadele edemiyoruz, 5-10 kar makinesi alamıyoruz. Şeffaf, Dürüst bir belediyecilik hizmeti vereceğiz.

AK Parti kentsel dönüşümü ranta çevirerek, halkı mağdur etti. Biz yerinden dönüştürerek sorunları modern bir anlayışla çözeceğiz. Örneğin: Kültür mahallesinde 1200 vatandaşımız mağdur edildi. Biz söz veriyoruz, Belediyeyi aldığımızda iki ay içinde bütün hak sahiplerinin haklarını vereceğiz. imar planları ile sürekli oynanmakta vatandaşın değil rant çevrelerinin lehine göre bir planlama yapılmaktadır buna son vereceğiz.

BİZE NERDEN KAYNAK BULACAKSINIZ DİYORLAR

Bingöl otuz sene önce daha yaşanır bir kentti. Belediyeyi yönetmek bir bütçe sorunu değil, bir anlayış ve vizyon meselesidir. Diyarbakır daha büyük bir metropol biz yerel ve dış finansmanlarla modern bir kent oluşturduk. Uluslararası kuruluşların belediyelere çok ciddi hibe ve destekleri var. Biz de halkımız için proje oluşturup bu dış kaynaklardan yararlanacağız.” dedi.

KAVRAN: “KADIN EĞİTİM VE ÜRETİM ATÖLYELERİ OLUŞTURACAĞIZ.”

Toplantıda konuşan Belediye Eş başkan adayı Hatice Kavran ise şunları söyledi;

“Bingöl de özellikle kadınların rahat edebilecekleri bir ortam yoktur. Belediye olarak kadın eğitim ve üretim atölyeleri oluşturacağız. Kadınları hayatın her alanında daha aktif hale getireceğiz.

Toplumun en küçük birimi ailedir, aileyi yönetendir kadındır.

Toplumun yarısını kadınlar oluşturmaktadır. Kadını yok sayan ilkel anlayışa karşıyız. Gururla söylüyorum ki kadınlar en çok bizim partimizde yer almaktadır. Kayyumlar atanmadan önce 116 belediyemizin 113 ünde kadın Eş başkanlarımız yer almaktaydılar. Bu seçimlerde de bütün belediyelerimizde Eş başkanlarımız olacaktır.

Biz, başta engelliler olmak üzere çocuk, kadın ve gençlerin rahat ve modern bir ortamda yaşayabilmeleri için gereken her hizmeti halkımıza sunacağız. Bingöl’de son aylarda çok sayıda gencimiz intihar etti. Partimiz bunu meclis gündemine de taşıdı. Ancak iktidar bu konuda bir şey yapmamakla birlikte önergelerimizi de red etti.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat