SON DAKİKA

Ekinci: “Çeşitli Etkinlikler Planlıyoruz”

Bu haber 22 Şubat 2019 - 16:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci, Kadın Emek Çarşısı’nı ziyaret etti. Ekinci, burada önümüzdeki süreçte çeşitli etkinliklerin yapılmasını planladıklarını, ilgili kamu kurumlarının ve STK’ların da buradaki kadın girişimcilere destek sağlayacağını belirtti.

Bingöl’de, kadın istihdamını arttırmak, kadınların çeşitli kurumlar bünyesinde ürettikleri ürünlerin pazarlanmasını sağlamak ve bu ürünlerin markalaşarak ticarileşmesini sağlamak amacıyla kurulan Kadın Emek Çarşısı’nın aktif ve verimli olarak çalışmasını ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere Vali Kadir Ekinci’nin başkanlığında Bingöl Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi, TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu, Bingöl Mikrokredi Şubesi, Bingöl SYDV, KADEM Bingöl Şubesi ve Usta Öğretiler Derneği’nden temsilcilerin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıdan sonra Kadın Emek Çarşısı’nı ziyaret eden Vali Ekinci yaptığı açıklamada, Kadın Emek Çarşısı’nı yeniden canlandırmayı hedeflediklerini, bu amaçla ilgili paydaş kurumların temsilcilerinden oluşan bir değerlendirme komisyonu marifetiyle başvuruların alınıp belirlenen değerlendirme kriterleri doğrultusunda puanlama yapılacağını ve en yüksek puanı alan başvuru sahiplerine Kadın Emek Çarşısı işliklerinin 1 yıl süreyle tahsis edileceğini belirtti.

Vali Ekinci, amaçlarının Kadın Emek Çarşısı’ndaki 18 adet işlikte yer alacak kadınların birer girişimci haline gelmesi olduğunu belirterek bu kapsamda bu alanda önümüzdeki süreçte çeşitli etkinliklerin yapılmasını planladıklarını, ilgili kamu kurumlarının ve STK’ların da buradaki kadın girişimcilere destek sağlayacağını belirtti.

Daha sonra KADEM Bingöl Temsilciliğini ziyaret eden Vali Kadir Ekinci, derneğin faaliyetleri ve yapılan çalışmalar hakkında KADEM Bingöl Temsilcisi Gülsüm Değişman’dan bilgi aldı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat