SON DAKİKA

2. El Alım Satımında Belge Zorunluluğu

Bu haber 22 Şubat 2019 - 17:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM ile imzalanan protokol kapsamında, Galeri, Showroom sahipleri ve çalışanları ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapanlar için “Mesleki Yeterlilik Belgesi” hizmeti vermeye başladı.

Bu kapsamda belge almak isteyen ikinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli başvurularını Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’na yapabilecekler.

Konuya ilişkin açıklama yapan BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, “Mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmelere, İl Ticaret Müdürlükleri, “Yetki Belgesi” vermeyecektir. Noterler, mesleki yeterlilik belgesi ibraz etmeyenlerin “Alım-Satım İşlemlerini” kabul etmeyecektir. Belediyeler, mesleki yeterlilik belgesi ibraz etmeyen işletmelere “Ruhsat” vermeyecektir. Mesleki Yeterlilik Belgesi Alan İşletmeler motosiklet, otomobil, arazi taşıtı, otobüs, kamyonet, kamyon ve lastik tekerlekli traktör niteliğindeki taşıtların alım satımını yapabilecektir. Alınacak Mesleki Yeterlilik Belgesi 5 yıl süreyle geçerli olacaktır. Mesleki yeterlilik belgesi yerine geçen başka bir belge bulunmamaktadır” dedi.

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5, Emlak Danışmanı Seviye 4, Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Servis Aracı Şoförü Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyenlerin Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasına başvuru yapması gerekmektedir.

Bingölsürmanşet

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat