SON DAKİKA

Zeki Korkutata’ya Yeni Görev

Bu haber 10 Şubat 2019 - 14:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı ve Ak Parti 27. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı Zeki Korkutata Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı’na atandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevindeyken istifa edip AK Parti Bingöl Milletvekili aday adayı olan ve 24 Haziran seçimlerinde Bingöl’de AK Parti 3. sıra milletvekili adayı olarak gösterilen Zeki Korkutata, eski görevine döndükten sonra Cumhurbaşkanlığının yeniden yapılandırılmasının ardından Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı’na ataması yapıldı. Korkutata’nın birim içindeki görevlendirilmesi daha sonra yapılacak.

ZEKİ KORKUTATA KİMDİR?

Zeki Korkutata, 1977 yılında Bingöl’de doğdu. 1994 yılında Bingöl’de sağlık memuru olarak başladığı iş hayatına Bursa ve Ankara İl Sağlık Müdürlüklerinde 2003 yılına kadar devam etti. 2003-2012 yıllarında Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde, Atama Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2012-2017 yılları arasında Türkiye Halk Sağlığı Kurumunda, Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Eylül 2017’de Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atandı. Sağlık Bakanlığında görev aldığı süre boyunca, Türkiye’de Sağlıkta Dönüşüm Programının oluşturulması ve yürütülmesindeki bütün süreçlerde bulunarak aktif katkı sağladı. Nisan 2018’de Müsteşar Yardımcılığı görevinden istifa ederek, AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulundu. Ahenk, Kalenberk ve VİVO 2000, SB Diyalog, Bingöl Tarih ve Kültür Araştırmaları Dergilerinde çeşitli makale ve denemeleri yayınlandı. Lisans bitirme tezi olarak hazırladığı ve daha sonra geliştirdiği “Tanzimat’tan Günümüze Tesettür ve Toplum: Çatışma ve Değişim Açısından Bir Analiz” adlı yayımlanmamış çalışması mevcuttur. Bingöl Belediyesi Kültür Yayınları arasında “Bingöl’de Dini Hayat” adlı yayınlanmış eseri bulunmaktadır. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Korkutata, evli ve bir çocuk babası.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat