SON DAKİKA

“Bingöl’ü Kutuplaştırmaya Çalışıyorlar”

Bu haber 09 Şubat 2019 - 7:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek’in HDP için bölücü ifadeleri kullanması ile ilgili konuşan Hişyar Özsoy, “Kaygılanıyorlar, bu defa ‘belediyeyi kaybedeceğiz’ diye ödleri patlıyor. Belediyeyi kazanabilmek için Bingöl’ü kutuplaştırmaya, birbiriyle çatıştırmaya çalışıyorlar. Bir milletvekilinin yapmaması gereken, söylememesi gereken sözlerdir bunlar. En nihayetinde seçim gelip geçicidir ama Bingöl halkının bir biriyle huzurlu bir şekilde yaşaması bizim en temel amacımızdır” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Belediye Başkan Adayları Hişyar Özsoy ve Hatice Kavran, seçim çalışmalarına başlamak üzere dün Bingöl’e geldi.

Bingöl Havaalanında partililer tarafından karşılanan Özsoy ve Kavran, HDP Milletvekili Erdal Aydemir ve belediye başkan aday adayları konvoy eşliğinde şehir turu attıktan sonra, parti binası önünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada konuşan HDP Belediye Başkan Adayı Hişyar Özsoy, bu seçimde 7 hazin kokusu olduğunu belirterek, “7 Haziran’da festival havasında bir seçim yapmıştık. 7 Haziran’dan 1 ay sonra başlattıkları çatışma ve savaş ortamı yüzünden öğünden beridir bir bütün olarak Türkiye belini doğrultamamış” dedi.

Özsoy, şunları söyledi: “sene 2019, millet Mars’a gitmiş, biz hala kar temizleme, yol meseleleriyle uğraşıyoruz. 25 yıl önce ben bu sokaklarda öğrenciyken kar yağdığı zaman aynı rezaleti yaşıyorduk.”

“BİNGÖL HALKININ BİR BİRİYLE HUZURLU BİR ŞEKİLDE YAŞAMASI BİZİM EN TEMEL AMACIMIZDIR”

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek’in, aday tanıtım programında HDP için bölücü ifadelerini kullanması konusuna da değinen Özsoy, “31 mart akşamına kadar tertemiz bir kampanya yürüteceğiz. Basın üzerinden polemik yapmak gibi bir kültürümüz yok. Yalnız geçen gün, iktidar partisine mensup bir milletvekili, partimiz hakkında çirkin bir takım ifadelerde bulundu. ‘Bunlar yakan, yıkan, bölücü, AKP için de Kur’an, Allah, adalet’ sözlerini ortaya atmış.

Kaygılanıyorlar, bu defa ‘belediyeyi kaybedeceğiz’ diye ödleri patlıyor. Belediyeyi kazanabilmek için Bingöl’ü kutuplaştırmaya, birbiriyle çatıştırmaya çalışıyorlar. Bir milletvekilinin yapmaması gereken, söylememesi gereken sözlerdir bunlar. En nihayetinde seçim gelip geçicidir ama Bingöl halkının bir biriyle huzurlu bir şekilde yaşaması bizim en temel amacımızdır. O açıdan diyoruz ki; milletvekilleri, siyasiler, iki-üç oy fazla gelsin diye toplumu kışkırtmaktan, kutuplaştırmaktan vazgeçsinler. Bu vekilimiz Bingöl’ün vekili, kendileri de 10 binlerce oy almışlar, kendilerine oy veren insanlara saygımız gereği söylüyoruz; bu söylemlerinden sonra az önce havaalanında da gördüm, uçakta birlikteydik, kendisine geçmiş olsun diyoruz. Biliyorsunuz bir kaza geçirmiş, kolunu kırmış, Allah’tan şifa diliyoruz ama asıl büyük geçmiş olsunu 31 Mart akşamı söyleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“DEPOLARI BASIP, SOĞAN VE PATATESLERİ GÖZALTINA ALIYORLAR”

Konuşmasında, ekonomik sıkıntılara da değinen Özsoy, şunları söyledi: “referandumda, Bingöl meydanında; ‘bu referandum geçerse ekonomik kriz geliyor, dolar 4 lira, Euro 5 lira olur’ dedik, bize inanmadılar, referandum oldu, akabinde dolar 4 lira Euro 5 lira. Başkanlık seçimlerinde yine aynı meydanda; ‘eğer Erdoğan başarılı olursa, dolar 5 lira Euro 6 lira olacak’ dedik, yine bize inanmadılar, dolar 6’ya, Euro 7-8 liraya çıktı. O zaman yine kendilerine demiştik; ekonomiyi toparlamak istiyorsanız, Kürt meselesine barışçıl bir şekilde yaklaşacaksınız, Selahattin Demirtaş’ı, İdris Baluken’i, Figen Yüksekdağı ve bütün arkadaşlarımızı bırakacak, barış sürecine döneceksiniz, o zaman bakın görün bu memleketin ekonomisi nasıl şahlanıyor. Bunlar kazanırsa Bingöl’de esnafın yarısı kapanacak dedik, bakın bu hale düştüler. Taze soğan olmuş 18 lira. Hükümet işini gücünü bırakmış depoları basıyor, soğan ve patatesleri gözaltına alıyor. Artık bu kadar şirazeden çıkmış durumdalar.

Önümüzde bir fırsat var. Köprüden önceki son çıkıştır bu. HDP için, Hatice Kavran, Hişyar Özsoy için değil. Kendi çocuklarınızın geleceği için düşünerek oy verin. Bu köprüden önceki son çıkıştır. Sonra demediler, duymadık demeyin. Bu seçimde halk iktidara bir sarı kart göstermezse, önümüzdeki ekonomik kriz şu an yaşadığımızın 10 katı olacak. Bütün dünya bu yerel seçimin sonuçlarına bakıyor. Türkiye’de yaşayan halklar artık bu gidişata dur diyecek mi, herkes kulağını açmış bunu bekliyor. Çok fazla zamanımız yok, 50 gün kapılarınızı çalacağız.

3,5 yıldır şahsen siyasetteyim, bu 5’nci seçimdir yapıyoruz. Niye çok seçim yapılır biliyor musunuz? Sistem istikrarsız olduğu için biz her sene seçim yapıyoruz. Bu kafayla, bu mantıkla 10 seçim daha yapsak, 10 kez daha gerileyeceğiz. Onun için diyoruz ki bu yerel seçimler bir fırsattır, biz Bingöl halkına güveniyoruz, Bingöl halkına inanıyoruz. Bu görevi, belediye başkanlığı görevini bize verirlerse size sözümüz olsun, bu rant ve ihale düzenine bir son vereceğiz. Bu belediyeyi Bingöl halkına layık bir şekilde kaynakları en adil bir şekilde, 3-5 müteahhidin değil, Bingöl halkının genelinin hizmetine sunacağız. Bu da bizim size sözümüz olsun.”

 “CENNETTEN TAPU DEĞİL, HİZMET VADEDİYORUZ”

Hatice Kavran ise, şunları söyledi: “bu mübarek günde hayırlı bir iş için yola çıktık. İnşallah hayırla sonuçlandıracağız. Çok güçlü bir kadromuz var, halka hizmete talibiz. Kimseye cennetten tapu vadetmiyoruz. Kimseye öbür tarafta beraat belgesi vadetmiyoruz. Biz hizmet vadediyoruz.”

“HDP BELEDİYE BAŞKANLARI HALKIN OYUYLA GELMEDİ Mİ?”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in 93 gündür açlık grevinde olduğunu belirterek, tecridin sona erdirilmesi gerektiğini söyledi.

Bir süre önce Venezuella Devlet Başkanı Maduro’ya yönelik bir sivil darbe girişimi olduğunu belirten Aydemir, “Başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP yetkilileri, bakanları, ‘oyla gelmiş bir kişi ancak halkın oylarıyla gidebilir’ dediler. Biz de buradan soruyoruz; HDP belediye başkanları oyla gelmedi mi? Bunları tek tek hukuk tanımaz bir şekilde başkanlık görevinden alıp cezaevine gönderen hangi iradeydi? Onlar Diyarbakır halkının, Van halkının, Mardin halkının oylarıyla seçildiler. Ancak onları, o makamlardan Diyarbakır halkı, Van halkı, Mardin halkı alabilir. Yine eş genel başkanımız Selahattin Demirtaş yaklaşık 6.5 milyon kişinin iradesidir. Bu iradeye de haksız, hukuksuz, yasaları tanımadan cezaevlerine attınız. Biz buradan bir kez daha sizi demokrasiye, halkın iradesine saygılı olmaya, sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

Bingöl Kenthaber

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat