beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Zazaca İçin Son Gün 15 Şubat

Bu haber 07 Şubat 2019 - 10:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

UNESCO’ya göre, dünya üzerinde kaybolmakta olan dillerden 18 tanesi Türkiye’de bulunurken, Bu diller arasında Zazaca da bulunuyor. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında seçmeli ders olarak Zazacayı Seçmek için ise son gün 15 Şubat.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında seçmeli ders olarak Zazacayı Seçmek için son gün 15 Şubat. Ders kitapları Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bingöl Üniversitesi işbirliğiyle oluşturulan komisyon tarafından yazıldı. Bingöl Merkez, Solhan ve Genç ilçelerinde 5,6,7 ve 8. Sınıflarda toplam 3 bin 200 öğrenci tarafından ders seçildiği belirtildi. Bu öğrencilere Zaza Dili ve Edebiyatı Lisans mezunu ve Yüksek Lisans mezunu öğretmenler tarafından ders verilmekte.

YOK OLMA TEHLİKESİ ALTINDA

UNESCO’ya göre, dünya üzerinde kaybolmakta olan dillerden 18 tanesi Türkiye’de bulunurken, Bu diller arasında Zazaca ve Lazca da bulunuyor.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat