beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Çepik Programına Siyasetçiler Damga Vurdu

Bu haber 06 Şubat 2019 - 11:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Faaliyetlerini Ankara’da yürüten BİNYAR derneğinin organizesi ile TRT Kurdi’de ‘Bingöl Tanıtım ve Eğlence Gecesi programı yapıldı. Programda Bingöl’ün tanıtımından çok siyasilerin ön plana çıkarılması sosyal medyada tartışma konusu oldu.

TRT Kurdi’de yayınlanan Çepik programına Bingöl Valisi Kadir Ekinci’nin yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, eski Kalkınma Bakan Yrd. Yusuf Coşkun, eski Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata, AK Parti İl Başkanı M. Hanefi Güler, AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan ile çok sayıda Bingöllü katıldı.

Sunuculuğunu Aydın Aydın’ın yaptığı ve Bingöl’ün sosyal ve kültürel açıdan tanıtımının yapıldığı ÇEPİK programında bir konuşma yapan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada Bingöl’ümüzün tanıtımı en iyi şekilde yapıldı. İlimizde turizm açısından Hesarek Kayak Tesisine ve Kaplıcalarımıza herkesi bekleriz. Bingöl’de turist yoktur, misafir vardır. Tüm Bingöl’ümüzün misafirperverliği ile inşallah herkesi misafir etmek üzere de davet ederiz” dedi.

Sosyal Medyadan Eleştirildi

Programda çok sayıda siyasetçinin yer aldığı görüldü. Özellikle Ak Parti’de siyaset yapan isimlerin önplana çıkarıldığını iddia eden sosyal medya kullanıcıları, Bingöl tanıtımından çok siyasetçi tanıtımı yapılış diyerek tepkilerini dile getirdi. Öte yandan programı sunan Aydın Aydın’ın programı kurmanci dilinde sunması da tartışılan bir diğer konu oldu. Sosyal medya kullanıcıları programın Zazaca bilen bir kişi tarafından sunulması daha isabetli olacaktı sözleri ile eleştirilerini dile getirdiler.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat