beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Bingöl’de ‘Zoonoz’ Eğitimleri Başladı

Bu haber 05 Şubat 2019 - 12:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında, Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Hakan Keçeci tarafından görevli veteriner hekim ve ziraat mühendislerine “Hayvanlardan İnsanlara Bulaşan Zoonoz Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri” konularında eğitimler başladı.

Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansına sunulan “Kurum Personellerinin Mesleki Gelişimlerinin Desteklenmesi” isimli Teknik Destek Projesi kapsamında Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Hakan Keçeci tarafından Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde görevli veteriner hekim ve ziraat mühendislerine “Hayvanlardan İnsanlara Bulaşan Zoonoz Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri” konularında eğitimler başladı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır yaptığı açıklamada; “Fırat Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen beş günlük bu eğitimin; zoonozlara bağlı hayvancılıkta meydana gelen ürün kalitesi ve miktarındaki düşüşleri, ekonomik kayıpları ve toplumun en önemli protein kaynağı olan hayvansal gıdalara erişimde yaşanan güçlükleri azaltmada katkı sunacaktır. Zoonoz hastalıklar hayvanlardan insanlara hızla bulaşması ve bunlara bağlı ölümler meydana gelmesi nedeniyle gerek halk sağlığı ve gerekse hayvan sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu eğitim sayesinde zoonoz hastalıklarla mücadele konusunda Kurum personellerinde gerekli farkındalık oluşacak ve eğitimi alan personeller daha sonra sahada verecekleri eğitimlerle toplumsal farkındalığı arttıracaklardır.” dedi.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat