SON DAKİKA

Bingöl’de Beka Değil Belediye Tercih Edildi

Bu haber 04 Şubat 2019 - 9:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karar Gazetesi yazarlarından Yıldıray Oğur bugün ki köşe yazısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ülkenin bekası için cumhur ittifakı çağrısına göndermede bulunan bir yazı kaleme aldı.  Söz konusu yazı Bingöl siyasetine de ışık tutar cinsten.

“Beka mı? Belediye mi? Cevap: Belediye…” başlığını taşıyan yazıda Oğur cumhur ittifakının yapılmadığı illere değinip bu illerde niçin beka değil de belediyenin öncelendiğini sorguluyor.

Oğur, yazısında Bahçeli’nin şu sözlerini hatırlatıyor: “51 ilimizdeki il genel meclislerine daha fazla girelim, daha çok yer alalım arzusundayız. Ancak önümüzdeki seçimde bizim için beka her şeyin önünde ve üstündedir. Beka yoksa belediye taş yığını, beton yıkıntısıdır. Beka yoksa yani var oluşumuz hücum ve hüsrana uğramışsa, ne yapalım belediyeyi, nasıl yapalım siyaseti? Malum zillet korosu hep bir ağızdan soruyor, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin bekayla ne ilgisi varmış?…Hem belediye hem de beka diyor, tarihi ittifakımızı koruyoruz. İlle de bir tercih yapacak olursak on defa, bin defa, on bin defa beka diyeceğimi de herkesin bilmesini istiyorum.”

Oğur, Bahçeli’nin bu sözlerini hatırlattıktan sonra Ak Parti ve MHP’nin ayrı ayrı aday çıkardığı kritik illerden bahsediyor. Iğdır, Ağrı ve Muş bu illerden. Oğur, köşesinde yer vermese de Bingöl’de MHP’nin Ak Parti karşısında iddialı olduğu illerden biri. Oğur’un sorguladığı durum Bingöl içinde geçerli. Yani Ak Parti ve MHP Bingöl’de de beka yerine belediyeyi öncelemiş durumdalar.

Belediyeyi önceleyen MHP adayı Ziya Buyankara, bir belediye başkan adayından beklenen projelerini açıklamaya başlarken, Ak Parti adayı Erdal Arıkan ise henüz Bingöl için bir proje dahi açıklamış değil. Beka yerine belediyeyi tercih eden Cumhur ittifakının iki müttefiğinin belediye için projeleri kuşkusuz halkın beklentileri arasında öncelikli olacaktır.

Yıldıray Oğur’un söz konusu yazısı için tıklayınız

Haber Analiz/Ahmet Üstün

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat