SON DAKİKA

Bin Kişiye İş Kapısı Oldu

Bu haber 30 Ocak 2019 - 14:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından destek programları kapsamında Bingöl’e Kazandırılan Ulusal ve Uluslararası Projeler olan İŞGEM ve Tekstilkent, Bingöl’de yaklaşık bin kişiye iş imkanı sağladı.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, destek programları ile Bingöl’e verilen katkının yanı sıra Ulusal ve Uluslararası fonların Bingöl’e çekilmesi için önemli çalışmalar yürütüldü. Bingöl İŞGEM’de 220 kişi, Tekstilkette bu yıl sayı artarak 700 kişiyi aşması beklenen bir istihdam sağlanacak.

BİNGÖL İŞGEM’DE 14 GİRİŞİMCİ ÜRETİME BAŞLADI

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamada; Bu kapsamda, Ajans Bingöl’deki girişimciliği desteklemek ve teşvik etmek, yeni iş olanakları yaratarak istihdamı arttırmak ve yerel, bölgesel ve ulusal Ar-Ge ve yeniliğin geliştirilmesi konularında fayda sağlamak için Bingöl’de Avrupa Birliği-Türkiye mali işbirliği çerçevesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uyguladığı Rekabetçi Sektörler Programı’ndan yararlanıp Bingöl’de İŞGEM (İş Geliştirme Merkezi) kurulmasını sağladı.

Bu proje ile KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu yönetim danışmanlığı desteği, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı ve ofis hizmetleri sunarak büyümelerinin bu merkez tarafından sağlanması amaçlanmıştır.

Toplam bütçesi 5.26 Milyon Euro olan (%81 AB Katkısı, %19 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı katkısı) ve İnşaat, Müşavirlik, Teknik Destek ve Mal Alımı olmak üzere 4 bileşenden oluşan bu proje kapsamında 22 atölye, soğuk hava deposu, eğitim ve toplantı salonları ile yönetim binası inşa edildiği, 2018 yılı itibari ile faaliyete geçtiği belirtildi.

Projenin Teknik Destek bileşeni kapsamında İlin lokomotif sektörleri belirlenmiş olup bu sektörlere yönelik değer zinciri analizi ve kümelenme yol haritaları belirlenmiştir. Ayrıca Teknik Destek bileşeni kapsamında alanında uzman eğiticiler ile birçok eğitim verilmiştir. Bingöl İŞGEM’de faaliyet gösterecek girişimciler belirlenmiş olup, 18 girişimci ile sözleşme imzalanmış, 14 girişimci ise üretime başlamıştır. Bingöl İŞGEM’in tam kapasiteyle faaliyete geçtiğinde yaklaşık 220 kişilik istihdam sağlayacağı öngörülmektedir.

BİNGÖL TEKSTİLKENT’TE HEDEF 700 KİŞİ

Bingöl’de yeni tekstil yatırımlarının hayata geçmesi hedefi ile Fırat Kalkınma Ajansı’nın Güdümlü Proje Desteği kapsamında Bingöl İl Özel İdaresi tarafından Bingöl Belediyesi ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü iştirakiyle gerçekleştirilen Bingöl Tekstilkent projesiyle 2 tanesi 2.500 m2, 1 tanesi ise 5.000 m2 olacak şekilde toplam kapalı alanı 10.000 m2 olan 3 bina inşa edildi. Yatırımın maliyeti yaklaşık 8 Milyon TL olan projeye Ajans tarafından 3.6 Milyon TL destek sağlandı.

2017 yılında faaliyete geçen Bingöl Tekstilkent’te kısa zamanda 500’den fazla istihdam oluşturulmuş olup 2019 yılında Tekstilkentteki istihdam sayısının 700 kişiyi aşması hedeflenmekte.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat