beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Ali’nin Enerji Serüveni Bingöl’de Çocuklarla Buluştu

Bu haber 29 Ocak 2019 - 13:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Enerji verimliliği ve enerji tasarrufu bilincini küçük yaşlarda oluşturulması amacıyla Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın hazırladığı ‘Ali’nin Enerji Serüveni-2’ dergileri, Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından ilkokul 4. sınıf öğrencilerine dağıtıldı.

Bingöl’de karne gününde bir sürpriz de Fırat EDAŞ yaptı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın 4. sınıf öğrencileri için hazırladığı ‘Ali’nin Enerji Serüveni-2’ dergilerini Fırat EDAŞ çalışanları, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde öğrencilere dağıttı.

Enerji verimliliği, enerji tasarrufu ve enerjiyi doğru kullanmayı küçük yaşlarda çocuklarda aşılamak için hazırlanan dergide, araştırma merakıyla adeta bir enerji dedektifi olan Ali’nin maceralı serüvenini anlatmasının yanı sıra Newton, Galileo, İbni Sina, Hezarfen Ahmet Çelebi gibi önemli bilim adamları da tanıtılıyor. Dergiyi okuyan çocuklar enerji konularında hem önemli bilgiler öğreniyor hem de hayal dünyalarında Ali’nin enerjideki maceralı serüvenine yolculuk yapıyor.

Kar yağışı nedeniyle yolları kapalı olan okullara ulaştırılamayan dergileri, Fırat EDAŞ çalışanları okulların açılmasıyla birlikte miniklere buluşturmaya devam edecek.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat