SON DAKİKA

8 YILDA 128 PROJE DESTEKLENDİ

Bu haber 26 Ocak 2019 - 10:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), 2010-2018 yılları arasında Bingöl’de toplam 128 projeye destek verdi. Destek verilen projeler kapsamında ise yaklaşık 30 Milyon TL hibe desteği sağlandı.

Bingöl’de ilgili bütün paydaşların işbirliği ile yatırım ortamının iyileştirilmesi, etkin bir tanıtımla daha rekabetçi bir yapıya kavuşturulması ve sürdürülebilir bir kalkınma yapısına sahip olması için çalışmalarını yürüten Fırat Kalkınma Ajansı, bu kapsamda çeşitli mali destek programlarıyla projelere hibe desteği vermeye devam ediyor.

Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi, İlimizin hayvancılık ve süt ürünleri, arıcılık, meyvecilik ve sebzecilik, tekstil-konfeksiyon, yapı malzemeleri ve mobilya imalatı, kış turizmi, termal turizm, madencilik yatırımı ve enerji üretimi gibi ön plana çıkan sektörlerinin geliştirilmesi amacıyla yatırım destek çalışmalarını da ayrıca yürütüyor.

Bu kapsamda 2010-2018 yılları arasında Bingöl’de toplam 128 projeye destek verildi. Bu projelerin toplam büyüklüğü 52 Milyon TL olup projelere yaklaşık 30 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Bingöl’deki yerel potansiyelin açığa çıkması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Ajans tarafından 2019 yılı için de KOBİ’lere yönelik yeni bir mali destek programı ilan edildi.

Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesinde bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla 31.12.2018 tarihi itibariyle  “Endüstriyel Gelişim Mali Destek Programı”nı başlatttı. Söz konusu programa başvuru kabulü 07.01.2019 – 22.03.2019 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek.

İlan edilen bu program ile bölgede endüstriyel üretimin güçlenmesi ve katma değerin artırılması için üretim yapacak yeni işletme yatırımlarının hayata geçirilmesi ve mevcut işletmelerin modernizasyonu ile tasarım ve ürün geliştirme yeteneklerinin, üretim kapasitesinin ve istihdamın artırılması amaçlanmakta. Programın öncelik alanları olarak Bingöl’de konfeksiyon, gıda, plastik, ambalaj, yapı malzemeleri sektörlerinde yeni yatırımların ve istihdamın özendirilmesi ile mevcut işletmelerin modernizasyonu ve rekabetçiliğin artırılması belirlendi.

Program kapsamında desteklenecek projelere sağlanacak toplam hibe miktarı 16.000.000 TL’dir. Ajansın Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere proje başına sağlayacağı mali destek miktarı, proje toplam uygun maliyetinin en az %20’si, en fazla %50’si olabilmekte. Destek almaya hak kazanan her bir proje için verilecek toplam destek miktarı asgari 100.000 TL, azami 800.000 TL olabilecek.

Detaylı bilgi almak için: www.fka.gov.tr

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat