SON DAKİKA

ENERJİSİZ YER KALMASIN MÜCADELESİ

Bu haber 25 Ocak 2019 - 12:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Bingöl’de kışın zor ve çetin geçtiği ilçelerde olası elektrik kesintilerini minimuma düşürmek amacıyla çalışıyor.

Fırat EDAŞ, kar kış demeden bölgedeki enerji nakil hatlarında oluşan hasarlara ve elektrik arızalarına müdahale ediyor.

Kış mevsiminin sert geçtiği ilçe ve köylerin yanı sıra sarp, dağlık ve kayalık alanları ile zorlu coğrafyaya sahip Bingöl’de çalışmalarına 7/24 aralıksız devam eden Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların elektriksiz kalmaması için gece geç saatlere kadar büyük çaba göstererek çalışmalarını sürdürüyor.   

Ortalama bir metreyi bulan kar kalınlığında kimi zaman araçlarla bazen de yürüyerek bin bir zahmetle arıza yerlerine giden ekipler, kışın vatandaşların kesintisiz elektrik hizmeti alabilmesi için tüm zorluklara rağmen çalışmalarını olağanca hızıyla yürütüyor. Soğuk havaya aldırış etmeden yaklaşık 500 kg ağırlığındaki direkleri arıza yerlerine taşıyan ekipler, yeri geldiğinde farklı çözümlerle de müşterilerine en kısa sürede enerji vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

“Yolların Kapalı Olması Arızalara Müdahaleleri Geciktiriyor”

Özverili çalışmalarıyla yerel yönetimlerin ve vatandaşların takdirini alan Fırat EDAŞ ekiplerinin çetin kış şartlarında çalışmasına en büyük engel yolların kapalı olması. Aşırı kar yağışının yolları kapatması, arızalara müdahaleleri geciktirdiği belirtildi. Bazı yerel basına da konu olan Kiğı ilçesine bağlı Çanakçı, Sırmaçek, Alacagöz ve Nacaklı köylerinde aşırı buz yükü nedeniyle meydana gelen elektrik kesintisinde, kar ve tipinin yolları tamamen kapatmasından dolayı arıza yerine gidilemediğine işaret edildi. İlgili kurumlarla iletişim hâlinde olan ve teyakkuzda bekleyen Fırat EDAŞ ekipleri, 18 Ocak Cuma günü yolların açılmasıyla birlikte gerekli müdahaleyi yaparak enerjinin sağlandığı hatırlatıldı.

Fırat EDAŞ, zorlu kış şartlarına rağmen vatandaşların elektrikten kaynaklı herhangi bir mağduriyet yaşamaması için sorumluluk bölgesinde ekiplerin 7/24 teyakkuzda olduğu vurgulandı. 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat