Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Bir Biniş 3 TL Oldu

Bingöl halk otobüslerine binerken 5 liraya verilen 2 binişlik kart yerine tek biniş için 3 TL uygulamasına geçildi. Uygulama tepki çekti. Bingöl‘de toplu taşıma hizmeti sunan S.S. 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin uygulamaya soktuğu yeni tarife pes dedirtti. Daha önce fahiş fiyat olarak değerlendirilen 5 liraya 2 binişlik kartı aratan yeni uygulama ile birlikte kartı olmayan veya kartında […]

Bir Biniş 3 TL Oldu
10 Ocak 2019 - 9:36 'de eklendi.

Bingöl halk otobüslerine binerken 5 liraya verilen 2 binişlik kart yerine tek biniş için 3 TL uygulamasına geçildi. Uygulama tepki çekti.

Bingöl‘de toplu taşıma hizmeti sunan S.S. 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin uygulamaya soktuğu yeni tarife pes dedirtti. Daha önce fahiş fiyat olarak değerlendirilen 5 liraya 2 binişlik kartı aratan yeni uygulama ile birlikte kartı olmayan veya kartında yeterli bakiye bulunmayan vatandaşlardan tek biniş için 3 TL alınmaya başlandı.

Tekelleşmenin Sonucu

Bingöl’de belediyeye ait toplu taşıma araçlarının bulunmaması ve toplu taşımanın tek elde toplanması tekelleşmeyi de beraberinde getirdi. Bingöl’de kısa mesafeler için dahi tam 1.70, öğrenci için 1.10 lira alınması çok görülürken, tek biniş için 3 TL alınması pes dedirtti.

Yetkililer Sessiz

Bu yeni uygulama en çok şehir dışından Bingöl’e gelenleri etkiliyor. Bu sebepten dolayı Bingöl ile ilgili olumsuz bir imajın oluşmasına da sebep oluyor. Türkiye’nin hiç bir ilinde bu kadar kısa mesafe için bu ücret alınmıyor. Adeta vatandaşı soymak için uygulamaya konulmuş gibi görünen bu uygulamaya yetkililerde sessiz kalmış durumda.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER