Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Hasta Kurtarma Operasyonları Devam Ediyor

Bingöl genelinde yoğun kar yağışı ve tipi devam ediyor. Yolları kapanan ve sağlık tesislerine ulaşmakta güçlük çeken hastaların imdadına ekipler yetişiyor. Bingöl Merkeze bağlı Kırkağıl Köyü ve Adaklı ilçesinde Acil 112 ve UMKE ekipleri rahatsızlanan vatandaşları hastaneye yetiştirdi. Bingöl Merkeze bağlı Kırkağıl Köyünde rahatsızlanan bir vatandaş, Acil 112 ve UMKE ekipleri tarafından zorlu bir çalışmanın […]

Hasta Kurtarma Operasyonları Devam Ediyor
07 Ocak 2019 - 20:40 'de eklendi.

Bingöl genelinde yoğun kar yağışı ve tipi devam ediyor. Yolları kapanan ve sağlık tesislerine ulaşmakta güçlük çeken hastaların imdadına ekipler yetişiyor. Bingöl Merkeze bağlı Kırkağıl Köyü ve Adaklı ilçesinde Acil 112 ve UMKE ekipleri rahatsızlanan vatandaşları hastaneye yetiştirdi.

Bingöl Merkeze bağlı Kırkağıl Köyünde rahatsızlanan bir vatandaş, Acil 112 ve UMKE ekipleri tarafından zorlu bir çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolları kapanan Merkeze bağlı Kırkağıl Köyünde ikamet eden 70 yaşındaki Belkise Özgüven fenalaştı. Fenalaşan Özgüven, yakınları tarafından Komuta Kontrol Merkezi aranarak ambulans istendi. Tipi ve kar nedeniyle yolları kapalı olan Kırkağıl Köyüne paletli ambulansla gitmek için yola çıkan Acil 112 ve Umke Ekipleri, yoğun bir çabanın ardından hastaya ulaştı. Hasta Belkise Özgüven’e evde yapılan ilk müdahalenin ardından Bingöl Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

BİR KURTARMA OPERASYONUDA ADAKLI İLÇESİNDEN

Kar yağışı ve tipinin yoğun olduğu ilçelerden Adaklı ilçesinde de kalp ve akut böbrek yetmezliği şikâyeti olan Halime Tüz, yakınları 112 Komuta Kontrol Merkezini aradı.

Hastanın hava yolu ile alınması hususunda Tugay Komutanlığı ile görüşüldü. Ancak görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle hastanın helikopterle alınması gerçekleşmedi. Bu nedenle Yolların kapalı olması nedeniyle Adaklı Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi, Karayolları, AFAD ve İl Sağlık Müdürlüğü kapanan yolu açmak ve hastaya ulaşarak Hastaneye ulaştırmak için akşam saat 20.00’da karşılıklı olarak çalışma başlattı. Adaklı tarafından hastayı alarak ve yolu açarak saat 24.00’da Sancak’a ulaşan ekipler, yine Bingöl’den kapalı yolu açarak gelen ekiplere hastayı teslim etti. Açılan yol ile birlikte hastayı teslim alan Merkez Acil 112 ve UMKE Ekibi, hastayı gece saat 01.12’da Bingöl Devlet Hastanesine ulaştırdı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER