Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Ak Parti İl Başkanı Güler Ulusal Basında

Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in MHP’ye ilişkin bir takım açıklamalarının yer aldığı bir video sosyal medyaya düştü ve çok kısa sürede yayıldı. Daha sonra ulusal basında da yer alan video Cumhur ittifakına ilişkin tartışmaları beraberinde getirirken, Güler’e yakın isimler söz konusu konuşmanın cumhur ittifakının henüz gündem de olmadığı döneme ait olduğunu belirten […]

Ak Parti İl Başkanı Güler Ulusal Basında
06 Ocak 2019 - 15:02 'de eklendi.


Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in MHP’ye ilişkin bir takım açıklamalarının yer aldığı bir video sosyal medyaya düştü ve çok kısa sürede yayıldı. Daha sonra ulusal basında da yer alan video Cumhur ittifakına ilişkin tartışmaları beraberinde getirirken, Güler’e yakın isimler söz konusu konuşmanın cumhur ittifakının henüz gündem de olmadığı döneme ait olduğunu belirten paylaşımlar da bulundular.

Sözcü’de yer alan habere göre, Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in Cumhur İttifakı kapsamında 31 Mart seçimlerine gidilen MHP hakkındaki açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. MHP ile yapılan ittifaka ilişkin eleştirilerin gereksiz olduğunu AKP’nin, MHP’yi kendi içinde minimize ettiğini söyleyen Güler, MHP’nin eski MHP’lilikten çıktığını ve AKP’nin politikalarını desteklediğini söyledi.

Sosyal medyada yer alan videoya göre AKP Bingöl İl Başkanlığı Binası’nda partililere ve yerel basına hitap eden Güler, MHP’nin Türkiye iddiasının olmadığını savundu. Konuşmasında sözde çözüm sürecini de hatırlatan AKP’li il başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için  “Kürtler için imkanları açtı Diyarbakır’da cesurca hareketlerde bulundu. İki sene ateşkes ilan edildi” ifadelerini kullandı. Güler’in açıklamaları şöyle:”AKP’nin MHP ile imtihanı söz konusu değildir. Zaten AKP MHP’yi kendi içinde minimize etmiş kendi içinde. Eski MHP’likten de çıktı o haşin faşizan söylemlerden geliş. Şu anda AKP’nin tüm projelerine destek veren. AKP’yi uluslararası arenada savunan dış politikamızı destekleyen bir parti ve bu partinin Türkiye iddiası yok. İktidar olma şansı var mı MHP’nin? Yok. Cumhurbaşkanı devlet başkanı seçme şansı var mı? Yok. Peki MHP sana destek veriyor, destek verme deme şansın var mı? O da yok.”

“ERDOĞAN KÜRTLER İÇİN İMKANLARI AÇTI, OSLO GÖRÜŞMELERİNİ YAPTI”

MHP açıklamalarının ardından sözde çözüm sürecini hatırlatan Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oslo görüşmelerini yaptığını, Diyarbakır’da Şivan Perver ile bir araya geldiği mitingi hatırlattı. Güler sözlerine şöyle devam etti:”Erdoğan Kürtler için imkanları açtı, seferberlik başlattı, OSLO görüşmelerini yaptı, Diyarbakır’da cesurca hareketlerde bulundu. İki sene ateşkes ilan edildi, “Teslim olun” çağrısı yapıldı.”

ESKİ KONUŞMA VE ART NİYETLİ BİR PAYLAŞIM

Öte yandan Güler’e yakın isimler de sosyal medyada paylaşıma sokulan ve ulusal basında yer alan söz konusu videonun cumhur ittifakının henüz gündem de olmadığı döneme ait olduğu, yapılan paylaşımların algı yönetiminden başka bir amaç taşımadığını dile getirdiler.

Sözcü/Bingöl Net

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER