Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Bingöl’de Amatör Maçlar İptal Edildi

İstanbul Küçükköy Spor taraftarı Muhammed Yücel’in (17) bıçaklanarak hayatını kaybetmesi sonrasında, ülke genelinde Amatör Futbol Müsabakaları iptal edildi. Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Ekber Alimoğlu, TFF Amatör İşler Kurulu tarafından tribünlerde yaşanan şiddet olayları nedeniyle müsabakaların iptal edilmesini doğru bulduklarını ifade etti. İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup’ta Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor arasında […]

Bingöl’de Amatör Maçlar İptal Edildi
04 Ocak 2019 - 10:27 'de eklendi.

İstanbul Küçükköy Spor taraftarı Muhammed Yücel’in (17) bıçaklanarak hayatını kaybetmesi sonrasında, ülke genelinde Amatör Futbol Müsabakaları iptal edildi. Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Ekber Alimoğlu, TFF Amatör İşler Kurulu tarafından tribünlerde yaşanan şiddet olayları nedeniyle müsabakaların iptal edilmesini doğru bulduklarını ifade etti.

İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup’ta Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor arasında oynanacak maç öncesi çıkan kavgada Küçükköy Spor taraftarı Muhammed Yücel’in (17) bıçaklanarak hayatını kaybetmesi sonrasında, ülke genelinde Amatör Futbol Müsabakaları iptal edildi.

Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararı kamuoyu ile paylaşıldı. Alınan kararda Tüm yurt genelinde 4-5-6 Ocak tarihleri arasında yapılacak tüm amatör maçlar iptal edildi. Açıklamada “Son zamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle; bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacak tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu’nun aldığı karar ile oynanmayacaktır.” denildi.

BİNGÖL ASKF:  “ALINAN KARARI DESTEKLİYORUZ”

Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Alı Ekber Alimoğlu konu ile ilgili olarak basın mensuplarına yaptığı açıklamada ”TFF Amatör İşler Kurulu tarafından tribünlerde yaşanan şiddet olayları nedeniyle müsabakaların iptal edilmesini doğru buluyoruz. İstanbul ilimizde olan menfur olayın, Bingöl’den ve 81 ilden bir tepki olarak dile getirilmesi gerekiyor. Bu hafta sonu Bingöl’de oynanması planlanan U-19 ve U 15 karşılaşmalarına ait müsabaka programı iptal edildi. Bu vesile ile İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup’ta yer alan Küçükköy Spor taraftarı Muhammed Yücel (17)’e Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına, ailesine ve ülke futboluna başsağlığı diliyoruz.” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER