Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Çocuklar İçin En Güzel Kampanya

Anadolu Kültür Eğitim Derneği tarafından düzenlenen kitap kampanyasında toplanan kitaplar, okullara ulaştırıldı. Bingöl’de faaliyet gösteren Anadolu Kültür Eğitim Derneği, okulların açılmasıyla birlikte kitap kampanyası düzenledi. Her yıl düzenlenen kampanya kapsamında toplanan kitaplar, ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderildi. Kitap kampanyası kapsamında çalışmaları yürüten Anadolu Kültür Eğitim Derneği Eğitim Koordinatörü Gökhan Butasım; “Her yıl yaptığımız kitap kampanyasına bu […]

Çocuklar İçin En Güzel Kampanya
31 Aralık 2018 - 15:42 'de eklendi.

Anadolu Kültür Eğitim Derneği tarafından düzenlenen kitap kampanyasında toplanan kitaplar, okullara ulaştırıldı.

Bingöl’de faaliyet gösteren Anadolu Kültür Eğitim Derneği, okulların açılmasıyla birlikte kitap kampanyası düzenledi. Her yıl düzenlenen kampanya kapsamında toplanan kitaplar, ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderildi.

Kitap kampanyası kapsamında çalışmaları yürüten Anadolu Kültür Eğitim Derneği Eğitim Koordinatörü Gökhan Butasım; “Her yıl yaptığımız kitap kampanyasına bu yıl daha nitelikli bir çalışma ile devam ettik. Daha önce yaptığımız kampanyalara katılanlar kullanılmış kitaplarını veriyorlardı. Ancak bu yıl insanlar daha bilinçli davranarak kullanılmış kitapların yanında yeni satın almış oldukları kitapları da hibe ettiler. Bu kapsamda Bingöl ilinde yaklaşık 30 okula kitaplarımızı dağıtmayı başardık” dedi.

Eğitimci Gökhan Butasım; “Bu yıl düzenlenen kampanyada özellikle ilçe ve köylerde bulunan öğretmenlerin yönlendirmeleri ile kitap dağıtımını yaptık. Önceki yıllar daha dar kapsamda yaptığımız kampanyaya bu yıl Türkiye genelinden katılım oldu. Birçok ilde kişiler ve kurumlar bizlere kitaplarını ulaştırdılar. Biz de bu kitapları ihtiyaç sahibi olan özellikle uzak köylerimizdeki çocuklarımıza ulaştırdık. Çalışma süresince hem dernek üyeleri hem milli eğitim öğretmenleri hem de okullara servis yapan araçlar ve köy minibüsleri ulaşım konusunda bize destek oldular. Özellikle bu yıl Bingöl ilinde faaliyet gösteren bazı kırtasiyeler ve işyerleri maddi anlamda bizlere büyük oranda destek çıktılar. Öğrencilerimize ulaştırdığımız kitapların genellikle ilkokul okuma-yazma setleri ve hikâye kitaplarından oluşmasına dikkat ettik. Tabi öğrencilerimizin artık ders kitaplarına ihtiyaçları yok. Milli Eğitim Bakanlığı ders kitaplarını dağıttığı için öğrencilerimiz bu konuda oldukça şanslılar biz sadece bu kitapların dışında çocukların daha fazla okumasına destek olmak için bu kitapları onlara ulaştırdık. Kampanyamıza destek olan kişi ve kurumlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Kitap dağıtımının yapıldığı bazı okullar şunlar:

1-Kiğı Nacaklı Köyü İlkokulu

2-Kiğı Çanakçı Köyü İlkokulu

3-Kiğı Sırmaçek Köyü İlkokulu

4-Adaklı Doğankaya Köyü İlkokulu

5-Adaklı Çatma Köyü İlkokulu

6-Adaklı Karçubuk Ortaokulu

7-Karlıova Yukarı Yağmurlu Köyü İlkokulu

8-Karlıova MollaŞakir Köyü İlkokulu

9-Karlıova Mollaşakir Tarlacık İlkokulu

10-Karlıova Karabalçık İlkokulu

11-Karlıova ÖĞretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu

12-Genç Yatağansöğüt İlkokulu

13-Genç Sırmalıoya İlkokulu

14-Solhan Hüseyin Artunç Lisesi

15-Solhan Hazerşah Yeni Yerleşim Ortaokulu

16-Çavuşlar Köyü Eski Yerleşim İlkokulu

17-Bingöl Yazgülü İlkokulu

18-Bingöl Şekerpancarı İlkokulu

19-Bingöl Merkez Kepçeli İlkokulu

20-Bingöl Sarıçiçek Ortaokulu

21-Bingöl İbni Sina Ortaokulu

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER