Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

“Misak-ı Milli, Yakın Dönem Türk Tarihinin Kızılelması’dır”

Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı M.Hakan Tanrıöver; “Osmanlı İmparatorluğundan sonra Türk Kurtuluş savaşında nihai hedef Misak-ı Milli ile olmuştur. Türkiye’nin ve Türk Milletinin bu hedefinden rahatsız olan bazı şer güçleri ülkemiz üzerinde son yıllarda oyunlar oynamaktadır” dedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı M.Hakan Tanrıöver, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Konferans Salonunda TÜRKAB Bingöl İl […]

“Misak-ı Milli, Yakın Dönem Türk Tarihinin Kızılelması’dır”
23 Aralık 2018 - 17:08 'de eklendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı M.Hakan Tanrıöver; “Osmanlı İmparatorluğundan sonra Türk Kurtuluş savaşında nihai hedef Misak-ı Milli ile olmuştur. Türkiye’nin ve Türk Milletinin bu hedefinden rahatsız olan bazı şer güçleri ülkemiz üzerinde son yıllarda oyunlar oynamaktadır” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı M.Hakan Tanrıöver, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Konferans Salonunda TÜRKAB Bingöl İl Başkanlığınca düzenlenen “Misak-ı Milli Yeniden Türkiye’yi Davet ediyor” adlı Konferansa katıldı.

Konferansta konuşan TÜRKAB İl Başkanı Necat Kızılarslan, şunları söyledi: “Derneğimiz; Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız ve kökeni farklı milletlerden olan toplumun tüm katmanlarındaki fertlerin ve özellikle gençlerin kardeşlik bilincini oluşturmak, saygı ve sevgi bağlarını kuvvetlendirmek, milli ve manevi duygularla süslenmiş bir toplum ve bir gençlik inşa etmek, oluşan bu kardeşlik bilincini uluslararası düzeyde temsilini ve tesisini sağlamak, toplumun tüm katmanlarında, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaymak için kurulan seferberlik hareketidir. Dinini, Tarihini, Kültürünü, Değerlerini ve En Önemlisi Kardeşlik Bilincini ve Hukukunu Bilen Çağın Gerektirdiği Bilgi ve Görgüyü Edinmiş Özgüveni Yüksek, İletişime Açık, Kendisini Güncelleyebilen, Okuyan, Araştıran, Kendisine Sürekli Daha İleri Hedefler Belirleyen Doğuyu da Batıyı da Tanıyan, Görevini Layıkıyla Yerine Getirebilecek Donanıma Sahip İyiliği Emreden Kötülükten Sakındıran, Çevresine Örnek, Ahlaklı, Şuurlu ve Vatansever Nesiller Yetiştirmek.”

“Misak-ı Milli, Yakın Dönem Türk Tarihinin Kızılelması’dır”

Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı M.Hakan Tanrıöver ise, konuşmasında şunları söyledi: “Misak-ı Milli, yakın dönem Türk tarihinin Kızılelması’dır. Peygamber Efendimiz nübüvvet mührünü almasıyla İslam Aleminin başlangıcı olmuş, Müslümanlığın Türkler tarafından kabulüyle birlikte Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları zamanında İslam Dünyası en geniş halini almıştır. Büyük Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları zamanında İslam Dünyası üç kıtada hüküm sürmüştür. Balkanlardan Kafkasya’ya, Ortadoğu’dan Orta Asya’ya Mısır’dan Arabistan’a kadar uzanan bölgeler İslam hakimiyeti altında bulunmaktaydı. Osmanlı İmparatorluğundan sonra Türk Kurtuluş savaşında nihai hedef Misak-ı Milli ile olmuştur. Türkiye’nin ve Türk Milletinin bu hedefinden rahatsız olan bazı şer güçleri ülkemiz üzerinde son yıllarda oyunlar oynamaktadır. Ülkemizin bağımsız olarak Enerji Anlaşmaları yapmasıyla ülkemiz üzerindeki emellerine ulaşmak için harekete geçen bu güçler ilk önce Gezi Parkı Olaylarını başlatmıştır. Ardından sırasıyla 17-25 Aralık Örtülü Darbesi, Hendek Operasyonları, 15 Temmuz Gülen Gladiosunun İşgal ve İç Savaş Girişimi, Fırat Kalkanı Harekatı, Barzani Referandumu, Afrin ve İdlip Operasyonları hep ülkemizin Misak-ı Milli hedefinden uzaklaştırmak için oynanan oyunların sonuçlarıdır.”

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER