Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Öğrenci Ve Ailelere Yönelik Seminerler Düzenlendi

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Engelleri Birlikte Aşalım” ÇOGEP Projesi kapsamında Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından öğrenci ve ailelere yönelik Seminerler verildi. Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Engelleri Birlikte Aşalım” ÇOGEP Projesi kapsamında; Projenin 2.Faaliyeti olan, İl Merkezinde Ortaokul, Lise ve Üniversite […]

Öğrenci Ve Ailelere Yönelik Seminerler Düzenlendi
17 Aralık 2018 - 16:14 'de eklendi.

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Engelleri Birlikte Aşalım” ÇOGEP Projesi kapsamında Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından öğrenci ve ailelere yönelik Seminerler verildi.

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Engelleri Birlikte Aşalım” ÇOGEP Projesi kapsamında; Projenin 2.Faaliyeti olan, İl Merkezinde Ortaokul, Lise ve Üniversite düzeyinde öğrenim gören öğrencilere yönelik, Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından “Kişisel Gelişim”, Bingöl halkına yönelik ise “Aile İçi İletişim” Seminerleri verildi.

Bingöl Halkı ve Emniyet Personeline yönelik “Aile İçi İletişim” Semineri, 11.12.2018 Salı günü saat:19.00’da Bingöl Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlendi. Seminere İl Emniyet Müdürlüğü personeli ve eşleri ile birlikte 450 vatandaş katıldı. Seminer sonrası konuşan İl Emniyet Müdürü Metin akay ; 31 senedir bir fiil bu mesleğin içerisinde olduğunu, emniyet olarak yaşadığımız olaylarda adli olarak işlem yapılan çocuklar ile gençlerin çoğunun, aile yaşantısı bozuk, anne baba ayrı,vb. sorunları olan aileler olduğunu, bu çocukların çok kolay suça karışabildiklerini, suçların önüne geçilebilmesi için ailenin önemini bir kez daha vurguladı. Daha sonra katkılarından dolayı Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’a İl Emniyet Müdürü Metin Akay tarafından teşekkür plaketi veridi.

Ortaokul ve Lise Öğrencilerine yönelik Bingöl Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan seminerde 3 seans halinde 1350 öğrenci, Üniversite öğrencilerine yönelik yapılan seminerde Bingöl Üniversitesi Konferans Salonu’nda 800 öğrenci olmak üzere toplamda 2150’si Öğrenci 2600 kişiye ulaşıldı.

“Engelleri Birlikte Aşalım” ÇOGEP Projesi ile; erken yaşta evlilik, intihar girişimleri, aile içi iletişim ve iyi çocuk yetiştirme incelikleri, kişisel gelişim, Öğrencilerin sınav kaygısı, sosyal medyanın doğru kullanımı vb. konularında öğrenci ve ailelerimizin bilinçlendirilmesi amaçlandı.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER