Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Dikme-Ovacık Hattındaki Elektrik Direkleri Onarıldı

Fırat EDAŞ ekipleri, Bingöl merkeze bağlı Dikme – Ovacık hattında olumsuz hava koşullarından dolayı yıkılan direkleri eski haline getirerek sağlamlaştırdı. Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü, kışın zor ve çetin geçtiği köylerde olası elektrik kesintilerini en aza indirmek amacıyla çalışmalarını olağanca hızıyla yürütüyor. Kış ayları öncesi enerji nakil hatlarında kapsamlı genel bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştiren […]

Dikme-Ovacık Hattındaki Elektrik Direkleri Onarıldı
31 Ekim 2018 - 18:24 'de eklendi.

Fırat EDAŞ ekipleri, Bingöl merkeze bağlı Dikme – Ovacık hattında olumsuz hava koşullarından dolayı yıkılan direkleri eski haline getirerek sağlamlaştırdı.

Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü, kışın zor ve çetin geçtiği köylerde olası elektrik kesintilerini en aza indirmek amacıyla çalışmalarını olağanca hızıyla yürütüyor. Kış ayları öncesi enerji nakil hatlarında kapsamlı genel bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştiren Fırat EDAŞ ekipleri; Bingöl merkeze bağlı Dikme – Ovacık hattında olumsuz hava koşullarından dolayı yıkılan direkleri eski haline getirerek sağlamlaştırdı.

Hat üzerinde direkler arası uzun hat aralıklarında gerekli direk ilaveleri eklenerek, direkler arası mesafe kısaltıldı. Hatta yapılan tüm bakım onarım ve sağlamlaştırma çalışmaları sayesinde; olumsuz hava koşullarında direk yıkılmalarından kaynaklı elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Ayrıca mevcut enerji nakil hattında yapılan güzergâh değişikliği ile hattın yol kenarına alınması sağlandı. Böylece zorlu kış şartlarında olası bir arıza durumunda arızaya, kısa sürede müdahale de edilebilecek. Bingöl’de kaliteli enerjiyi kesintisiz sunma gayreti içerisinde olan Fırat EDAŞ, çalışmaların artarak devam edeceğini kaydetti.

Bingölsürmanşet

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER