Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Vali Mantı: “Cumhuriyetin Kazanımlarına Sahip Çıkmalıyız”

Bingöl Valisi Ali Mantı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Vali Ali Mantı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Mantı yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Şanlı tarihimizin önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetin ilanının 95. yıldönümünü kutlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Bu vesileyle öncelikle ‘bu topraklar için toprağa düşmüş’ […]

Vali Mantı: “Cumhuriyetin Kazanımlarına Sahip Çıkmalıyız”
28 Ekim 2018 - 16:16 'de eklendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Vali Ali Mantı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Mantı yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Şanlı tarihimizin önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetin ilanının 95. yıldönümünü kutlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Bu vesileyle öncelikle ‘bu topraklar için toprağa düşmüş’ şehitlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum. Gazilerimizi de saygı ve hürmet ile yad ediyorum. 29 Ekim tarihi, inançlarımıza, kültürümüze, birlik ve beraberliğimize, dostluk ve kardeşliğimize prangalar vurulmasına müsaade etmediğimizin ve asla müsaade etmeyeceğimizin nişanesidir. Onurunu, izzetini ve hürriyet tutkusunu her şeyden üstün bilen milli irademiz bu tarihte ‘Ya İstiklal ya ölüm’ diyerek ‘tek dişi kalmış canavar’ karşısında kendisini küllerinden yaratmış ve torunlarına şeref ve gurur yüklü bir hatıra bırakmıştır. Her sayfası ayrı birer destan olan ‘Kurtuluş mücadelemiz’ direniş ve dirilişin sembolü olarak bağımsızlık mücadelesi veren mazlum halklara da umut ve ilham kaynağı olmuştur. Yaşadığımız günleri ve sahip olduğumuz imkanları daima bir tarih bilinci ile okumalı ve anlamalıyız. Suyunu, taşını, toprağını, her karışını birer emanet bilerek devletimizin birliğini ve milletimizin geleceğini huzur ve güven yüklü yarınlara taşımalıyız.  Aziz milletimizin cephede kanıyla ve canıyla kazandığı zaferi bizler de el ele, omuz omuza vererek her alanda birer başarı hikayesine dönüştürmeliyiz. Mağdurların ve mahrumların yegâne ümidi olan ülkemizi bölgenin ve dünyanın yükselen değeri, parlayan yıldızı yapmak için çok çalışmalıyız.  Sonraki nesillere ve tüm dünyaya, insanı yücelten ve ahlakı hayat tarzı kılan bir mesajın temsilcileri olmalıyız. 15 Temmuz örneğinde yaşanan ihanetlere ve her türlü ‘hayasız akın’a karşı inancımızdan aldığımız basiret ve dayanışma duyguları ile uyanık olmalı, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmalıyız. Bu duygularla; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün isimsiz kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, Bingöllü hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER