Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Kültür Parkı’nın Kapısına Kış Gelmeden Kilit Vuruldu

Bingöl’ün en cazibeli sosyal yaşam alanı olan Kültür parkına kış kilidinin vurulması vatandaşların tepkisine neden oldu. Bingöl’ün en cazibeli sosyal yaşam alanı olan Kültür parkının 12 ay boyunca açık kalmasını isteyen vatandaşlar her sene aynı sıkıntıyı dile getirdiklerinize yetkililerin çözmesi gerektiğini söyledi. Bingöl Sürmanşet Gazetesi’nin haberine göre, vatandaşlar Parkın kış ayında kapatılmasına anlam veremediklerini, parkın […]

Kültür Parkı’nın Kapısına Kış Gelmeden Kilit Vuruldu
28 Ekim 2018 - 16:08 'de eklendi.

Bingöl’ün en cazibeli sosyal yaşam alanı olan Kültür parkına kış kilidinin vurulması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Bingöl’ün en cazibeli sosyal yaşam alanı olan Kültür parkının 12 ay boyunca açık kalmasını isteyen vatandaşlar her sene aynı sıkıntıyı dile getirdiklerinize yetkililerin çözmesi gerektiğini söyledi.

Bingöl Sürmanşet Gazetesi’nin haberine göre, vatandaşlar Parkın kış ayında kapatılmasına anlam veremediklerini, parkın her mevsime göre uygun bir biçimde yeniden dönüştürülmesi gerektiğini dile getiriyor.

“Parkın içine kapalı alan yapılmalı”

Bingöl’ün en eski parklarından olan Kültür Parkı, yeşil alan olarak şehir merkezindeki en önemli alanlardan biri. Yıllardır Sonbahar aylarında kilitlenen park, yaz ayının gelmesi ile birlikte tekrar açılıyor. Vatandaşlar parkın içinde kapalı bir alan yapılması istiyor.

Yeğenini Kültür Parkına gezdirmeye götüren Dayı Mücahit Mollaoğlu, parka kilit vurulduğunu gördüğünde yeğeninin üzüldüğünü ve neden kapalı olduğunu sorduğunda ise önce utandığını, cevap veremediğini söyledi. Mollaoğlu; “Burası Bingöl İlinin en büyük parkı. Dışarıda hava güneşli ve sıcaklık 16 derece olmasına rağmen park kapalı. Bingöl ilindeki tek yeşil alanı olan Kültür Parkını kim hangi akıl ve hangi sebepten dolayı kapatır anlayamıyorum. Yeğenimin hayal kırıklığı içerisinde sorduğu “Dayı park neden kapalı?” sorusuna cevap veremedim. Bende Belediye yetkililerine soruyorum Bingöl ilindeki tek yeşil alan ve oyun parkı büyük olan Kültür Parkı niye kapalı? Yeğenime karşı ben utandım buraya o yüzden atıyorum ki sizde utanın.” dedi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER