Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Solhan Ovası Korumaya Alındı

Bingöl’ün Solhan ilçesinde bulunan ova, Türkiye’deki 15 Ova ile birlikte “büyük ova koruma alanı” olarak belirlendi. Bazı ovaların büyük ova alanı olarak belirlenmesi ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunun 14. Maddesi olarak Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre 15 ova, “büyük ova koruma alanı” olarak ilan edildi. Bingöl’ün Solhan […]

Solhan Ovası Korumaya Alındı
25 Ekim 2018 - 12:50 'de eklendi.

Bingöl’ün Solhan ilçesinde bulunan ova, Türkiye’deki 15 Ova ile birlikte “büyük ova koruma alanı” olarak belirlendi.

Bazı ovaların büyük ova alanı olarak belirlenmesi ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunun 14. Maddesi olarak Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre 15 ova, “büyük ova koruma alanı” olarak ilan edildi. Bingöl’ün Solhan ilçesinde bulunan ova, 15 ova arasında yer aldı. Yürürlüğe giren karardan sonra bu ovalar korunacak tarım alanı olarak daha fazla yararlanması hedeflenecek.
Büyük ova koruma alanı olarak belirlenen ovalar şöyle:

“Bozova Ovası (Antalya), Demre Ovası (Antalya), Kınık Ovası (Antalya), Kumluca Ovası (Antalya), Manavgat Ovası (Antalya), Serik Ovası (Antalya), Söğüt Ovası (Antalya), Zümrütova (Antalya), Solhan Ovası (Bingöl), Havsa Ovası (Edirne), Çamlıbel Ovası (Tokat), Gözova Ovası (Tokat), Kazova Ovası (Tokat), Maşat Ovası (Tokat), Zile Ovası (Tokat).”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER