Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Sahipsiz Şehrin Sahipsiz Takımı

Bir saplantı veya takıntıdır belki de. Ama ruh hali bu. Şehrin de, şehrin takımının da. Sahipsizlik kaderleriymiş gibi. Bu şehirde de, bu şehrin takımında da bir sıkıntı olduğu ayan bayan ortada. Hele de 12 BİNGÖLSPOR!! Bu şehrin siyasileri, bu şehrin kanaat önderleri, inkar ederlerse Allah çarpar onları. gerçeklerden kaçacağını ya da şehirde yaşayan insanları aldatacağını […]

Sahipsiz Şehrin Sahipsiz Takımı
23 Ekim 2018 - 15:28 'de eklendi.

Bir saplantı veya takıntıdır belki de. Ama ruh hali bu. Şehrin de, şehrin takımının da. Sahipsizlik kaderleriymiş gibi. Bu şehirde de, bu şehrin takımında da bir sıkıntı olduğu ayan bayan ortada.

Hele de 12 BİNGÖLSPOR!!

Bu şehrin siyasileri, bu şehrin kanaat önderleri, inkar ederlerse Allah çarpar onları. gerçeklerden kaçacağını ya da şehirde yaşayan insanları aldatacağını sanıyorsa bilsin ki, aldanan kendisi olacaktır. Bu takıma sahip çıkılmış denildi ama gel gör ki daha alacaklarını alamamış topçuların isyanı var. Belki de harçlıkla geçiniyorlar ama nereye kadar sürecek. Lafta Bingöl’ü çok severler. Bingöl’ün ekmeğini yiyen, havasını suyunu teneffüs edenlere, testisini Bingöl’den dolduranlara da iyi gelir. Belki bundandır Bingöl’e kayıtsız kalmamaları. Belki bundandır Kim bilir. Bingöl için “bir şeyler yapmadan”, Bingöl için “çok şeyler yapmaya” dönüşen dayanılmaz sevgilerinden ve vaatlerinden söz etmek istiyorum.

Hani Bingöl sahipsiz değildi denilmişti. Nerde o sözler, yoksa lafta mı kaldı sadece, yoksa boy gösterisi mi? Orasını ancak ALLAH bilir. Karlıova maçına gitmiştim stad doluydu. Bingöl her gol attığında taraftarların yüzünde gülüşünü görmek tüyler ürperticiydi, heyecanlı bakışlarla kendini kaptırıp hadi aslanlarım diye söyleyişleri inanın insanın içinden duygulanmamak elde değil. Ama işte bunları Bingöl halkına belki çok görmüşlerdir. İşte bi eğlencemiz ,sevincimiz,üzüntümüz, çok görmeyin be elinizi vicdanınıza koyun, onu geçtim, ALLAH’tan korkun bu memleket çok şeyi hakkediyor. Allah rızası için sahiplenin, kenetlenin, bırakın artık Bingölspor boştur cümlelerini. İnsan hiç sevdiğinden vazgeçer mi?

Ben o gün insanların 12 Bingölspor sevgisini, nasıl tırnaklarını yediklerini gördüğümde anladım. Sizler görmezsiniz çünkü memleketinizden daha önemli planlarınız var, oysa ki biz sadece “gelin memleketinize sahip çıkın, kimsesiz bırakmayın” dedik, ama nafile. Artık çevre illerin bizimle dalga geçmelerine bi son verin. Çevre illerin taraftarları; “sizin orada halen sahipsiz BİNGÖL deniliyor mu” diyerek gülüyorlardı. “Maalesef deniliyor” dediğimde, gülerek “daha çok söylersiniz bu lafı” diyorlardı. İşte bizi bu hallere getirenler utansın ve yerel basınımızda dile getiremeyerek çıkar ve menfaatleri için 3 maymun oyununu oynamaya devam etsinler. Ekmeğini kazandığı şehrine sessiz kalmalarına, halkın isteklerini yazmamaları yada defalarca dile getirmemeleri… Olsun sizlere de yazıklar olsun. Evet biliyorum; bu yazım okunacak ve boşuna yazılmış olacak.

Saygılarımla…

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER