Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Öğrencisi Olmayan Bölüme Profesör Kadrosu

Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde açılan profesör kadrosu ilanı dikkat çekti. 2015-2018 yılları arasındaki üniversiteler tercih kılavuzları incelendiğinde Bingöl Üniversitesi Biyoloji bölümünün kılavuzda yer almadığı görülüyor. İstihdam alanı oldukça sınırlı olan biyoloji bölümünün öğrenciler tarafından tercih edilmemesinden dolayı pek çok üniversitede bölümün kapatıldığı öğrenildi. Öğrencisi bulunmayan Bingöl Üniversitesi Biyoloji Bölümünde ise üniversite web […]

Öğrencisi Olmayan Bölüme Profesör Kadrosu
22 Ekim 2018 - 11:02 'de eklendi.

Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde açılan profesör kadrosu ilanı dikkat çekti.

2015-2018 yılları arasındaki üniversiteler tercih kılavuzları incelendiğinde Bingöl Üniversitesi Biyoloji bölümünün kılavuzda yer almadığı görülüyor. İstihdam alanı oldukça sınırlı olan biyoloji bölümünün öğrenciler tarafından tercih edilmemesinden dolayı pek çok üniversitede bölümün kapatıldığı öğrenildi.

Öğrencisi bulunmayan Bingöl Üniversitesi Biyoloji Bölümünde ise üniversite web sitesindeki akademik personel sayısına göre 5 öğretim elemanı bulunuyor. Öğrencisi olmayan bölüme yeni kadroların açılması ise dikkat çekti.

Biyoloji Bölümünde açılan profesörlük kadrosu için aranan şart ise şu şekilde: Biyoloji alanında Doçent unvanı almış olup balık parazitleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER