Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Genç’teki Yangın 5 Gün Sonra Kontrol Altına Alındı

Bingöl’ün Genç İlçesi Dedebağı, Güzeldere, Çamlıyurt ve Suveren Köyleri Çevresinde Çıkan Yangın 5 gün sonra kontrol altına alındı. 5 gün önce başlayan ve büyük bir alanın kül olmasına sebep olan yangında herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Sosyal medyada yangına müdahale edilmediğine yönelik yapılan paylaşımlar kısa süre içinde gündemin en önemli konusu haline gelirken, Bingöl Valiliği […]

Genç’teki Yangın 5 Gün Sonra Kontrol Altına Alındı
19 Ağustos 2018 - 15:06 'de eklendi.

Bingöl’ün Genç İlçesi Dedebağı, Güzeldere, Çamlıyurt ve Suveren Köyleri Çevresinde Çıkan Yangın 5 gün sonra kontrol altına alındı.

5 gün önce başlayan ve büyük bir alanın kül olmasına sebep olan yangında herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Sosyal medyada yangına müdahale edilmediğine yönelik yapılan paylaşımlar kısa süre içinde gündemin en önemli konusu haline gelirken, Bingöl Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı.

Valilik: “Zamanında müdahale yapılmıştır”

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz Genç İlçesi Dedebağı, Güzeldere, Çamlıyurt ve Suveren Köyleri Çevresinde 14.08.2018 Salı günü saat 10:00 sularında çıkan orman yangınına ilgili köylere ve vatandaşlarımıza tehdit oluşturmaması amacıyla aynı saatlerde ivedilikle müdahale edilmiştir. Zamanında yapılan müdahaleler ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin özverili çalışması sonucunda herhangi bir can kaybı yaşanmaksızın yangın alanı şu an itibariyle tamamen kontrol altına alınmıştır” denildi.

Zararlar karşılanacak

Açıklamanın devamında, “Orman İşletme Müdürlüğü ve AFAD İl Müdürlüğü ekiplerince, zarar gören vatandaşlarımızın zararlarının tazmini için yangın bölgesinde zarar tespit çalışmaları hassasiyetle devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER