Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

HDP Milletvekili Adayı Aksoy Tutuklandı

HDP Bingöl Milletvekili adayı Nihat Aksoy terör örgütü propagandası yapmak suçundan tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, İHD Bingöl Şubesinin eski başkanı ve 24 Haziran seçimlerinde HDP Bingöl 2. sıra milletvekili adayı olan Nihat Aksoy dün işyerine yapılan operasyon ile gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinin ardından bugün mahkemeye çıkarılan Aksoy tutuklanarak Bingöl kapalı cezaevine gönderildi. Daha önce İnsan […]

HDP Milletvekili Adayı Aksoy Tutuklandı
02 Ağustos 2018 - 20:57 'de eklendi.

HDP Bingöl Milletvekili adayı Nihat Aksoy terör örgütü propagandası yapmak suçundan tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, İHD Bingöl Şubesinin eski başkanı ve 24 Haziran seçimlerinde HDP Bingöl 2. sıra milletvekili adayı olan Nihat Aksoy dün işyerine yapılan operasyon ile gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinin ardından bugün mahkemeye çıkarılan Aksoy tutuklanarak Bingöl kapalı cezaevine gönderildi.

Daha önce İnsan Hakları Derneği Bingöl Şube Başkanlığı da yapan Aksoy, 24 Haziran Bingöl Milletvekilliğine HDP’den aday olmuştu. Aksoy, aynı zamanda Kanun Hükmünde Kararname ile kamu görevinden ihraç edilmişti.

Kamu görevinden ihraç edildikten sonra esnaflık yaptığı öğrenilen Aksoy’un tutuklanmasının gerekçesi ise sosyal medya hesabından terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmak olduğu belirtiliyor. Aksoy’un, sosyal medya hesabı facebooktan son olarak Sakine Cansız’ın mezarı başında çektiği bir fotoğrafı paylaştığı görüldü.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER