Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

Bingöl’ün Temel Sorunu Klima mı?

Bildiğiniz üzere yakın zamanda Bingöl’de 80 adet özel halk otobüsü eski otobüsler ile değiştirilerek kullanıma sunuldu. Uzun yıllar Bingöl’de konuşulan temel sorunlar arasında halk otobüslerinin eski olduğu ve yenilenmesi gerektiğiydi. Bunun yanında Belediyeye ait halk otobüslerinin olmaması da konuşulan sorunlar arasındaydı. Halk otobüsleri uzun yıllar sonra yenilendi, yenilenen halk otobüsleri beraberinde bir neslin hatıralarını da […]

Bingöl’ün Temel Sorunu Klima mı?
06 Temmuz 2018 - 15:48 'de eklendi.

Bildiğiniz üzere yakın zamanda Bingöl’de 80 adet özel halk otobüsü eski otobüsler ile değiştirilerek kullanıma sunuldu. Uzun yıllar Bingöl’de konuşulan temel sorunlar arasında halk otobüslerinin eski olduğu ve yenilenmesi gerektiğiydi. Bunun yanında Belediyeye ait halk otobüslerinin olmaması da konuşulan sorunlar arasındaydı. Halk otobüsleri uzun yıllar sonra yenilendi, yenilenen halk otobüsleri beraberinde bir neslin hatıralarını da götürmüş oldu. Belediyeye ait halk otobüsleri ise öyle görünüyor ki daha uzun yıllar olmayacak.

Halk otobüsleri yenilendi yenilenmesine de zihniyet eski zihniyet olunca, haliyle bir takım sorunlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Yenilenen halk otobüslerinin kavurucu yaz sıcağında klimalarının çalıştırılmadığı sosyal medyada sıklıkla konuşuldu ve gündem olmayı başardı. Bunun üzerine S. S. 18 Nolu Motorlu Taşıtlar Kooperatifi yeni alınan araçlardaki klimaların bozuk olduğunu, sorunu firmaya ilettiklerini ve kısa süre içerisinde sorunun giderileceğine dair bir açıklama yaptı. Bunun üzerine ilgili firma basına bir tekzip göndererek araçlarının sisteminde herhangi bir sorun olmadığını ve işin takipçisi olacaklarını belirttiler.

Tabi bu arada kimi halk otobüslerinde klimaların çalıştırıldığı, kimilerinde ise çalıştırılmadığı konuşula geliyordu. Yine konuşulanlar arasında bu araçlardaki klima sisteminin kullanılması durumunda günlük 100 TL’ye varan fazla maliyeti olduğu da vardı. Klima sorununun tartışıldığı günlerde ayrıca halk otobüslerine 25 kuruşluk zam yapıldığı öğrenildi.

Bingöl’de ki bu gelişmeleri bir gazetecinin asli görevi olarak Bingöl Net’te gündeme taşıdık. Farklı haber kanallarında da gündeme geldi. Haliyle Bingöl’ün konuşulan öncelikli gündemi bu oldu. Bu gündem konuşulurken Bingöl Belediye Meclisinde yaşananlar ise arka planda kaldı. Arka planda yaşanan ve hala devam eden siyasi çekişmeler öyle görünüyor ki 2019 yerel seçimlerine kadar devam edecek.

Bu arada, Bingöllü bir hemşehrimiz sosyal medya hesabı twitterdan memleketin çok önemli sorunları olduğunu, Bingöl’de ise halk otobüslerinin klima sisteminin gündemleştirilmeye çalışıldığını ifade eden sitem dolu bir paylaşım yaptı. Bu hemşehrimizin bu paylaşımı esasında bu yazının çıkış noktasını oluşturuyordu.

Evet, Bingöl’ün temel sorunu halk otobüslerinde ki klima sistemi olmamalıdır. Fakat Bingöl’de bu sorunun sıklıkla konuşuluyor olması bile bizim hali pür melalimizi göstermeye kafidir. Bingöl’de o kadar sorun varken eğer gariban vatandaş klima sorununu gündemine alıyorsa, yetkililerin bu kadar basit bir soruna çözüm üretmekten imtina etmesinden kaynaklanıyor. Şayet klima sorununa yetkili kişiler ilk gün müdahil olmuş olsaydı, her gün o halk otobüsünü kullanan vatandaşın gündeminde bu olmazdı.

Kim bilir belki de vatandaşın gündemini belirleyen ya da belirlemek isteyen kişilerin bir hamlesidir bu klima sorunu. Kim bilir gölgesinde nice Ali Cengiz oyunları oynanmıştır bu klima sorununun.

Vatandaş klima sorunu ile uğraşırken nice sorunlar sümen altı edilmiştir kim bilir. Sanki siz de hemen belediye meclisinde yaşananları zihninizde canlandırıyorsunuz. Sahi neydi o öyle, yoksa tüm meclis üyeleri ‘FETÖ’cü müydü? Olabilir, neden olmasın ki? Büyük oyunu nasılda çözdük hemen!

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER