Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

4 İlçede Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi Eğitimi Verildi

Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Bingöl’ün Yayladere, Yedisu, Adaklı ve Kiğı İlçelerinde Buzağı Ölümlerinin Önlenmesine yönelik eğitimler verildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2018 yılı eğitim programı kapsamında Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personelleri Veteriner Hekim Kenan Gümüştaş, Veteriner Hekim Çiğdem Doğan, […]

4 İlçede Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi Eğitimi Verildi
29 Mayıs 2018 - 1:56 'de eklendi.

Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Bingöl’ün Yayladere, Yedisu, Adaklı ve Kiğı İlçelerinde Buzağı Ölümlerinin Önlenmesine yönelik eğitimler verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2018 yılı eğitim programı kapsamında Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personelleri Veteriner Hekim Kenan Gümüştaş, Veteriner Hekim Çiğdem Doğan, Veteriner Hekim Abdulkerim Koca ve Veteriner Hekim Saliha Bediz Şahin tarafından düzenlenen buzağı kayıplarının önlenmesi ile ilgili olarak Yayladere, Yedisu, Adaklı ve Kiğı İlçelerinde eğitimler verildi.

Buzağıların bakım ve beslenmesi, beslenmeye bağlı hastalıklar, rasyon hazırlama ve 120 günlük buzağılara ödenen destekleme primleri ile ilgili yetiştiricilerimiz bilgilendirilerek Bakanlık programı doğrultusunda Zoonoz ve bulaşıcı hastalıklar, hayvanların aşılanması ve hayvan hareketlerinin kontrolü hayvan refahı konularına dair bilgiler toplantıda anlatıldı.

Akabinde Tarımsal Desteklemeler, Hayvan Hastalığı Tazminatları konusunda yetiştiricilere yönelik bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, yapılan bu çalışmaların belli peryotlarlar ile yıl sonuna kadar devam edeceği bildirildi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER