SON DAKİKA

Tübitak Bölge Yarışmasında Bingöl'ü Temsil Edecekler

Bu haber 14 Mart 2018 - 12:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hazırladıkları “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi ile TÜBİTAK Malatya bölge yarışmasında Bingöl’ü temsil ediyorlar.
Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ercan Döğüm ve M.Veysi Erimez isimli öğrencilerin Bilişim Teknolojileri öğretmeni Hicran Yılmaz danışmanlığında geliştirdikleri “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi TÜBİTAK 49. Liseler Arası Proje Yarışmasında birinci değerlendirme aşamasını başarıyla geçip ikinci aşama olan Bölge Sergisine davet edildiler.
İnternet üzerinde yapılan başvuru sonrasında yapılan değerlendirme neticesinde Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ercan Döğüm ve M.Veysi Erimez’in “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi, başarılı görülerek Malatya’da düzenlenen bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.
Solhanlı öğrenciler ve danışman öğretmen, 12-14 Mart 2018 tarihlerinde Bingöl’ün bağlı olduğu Malatya’da sergileneceği ve bu tarihlerde projenin mülakat aşamasının gerçekleşeceği öğrenildi.
İnternet üzerinden yapılan başvuruda projenin başarılı görülmesi üzerine Malatya’da yapılan bölge yarışmasına katılan öğrenci ve öğretmenleri kutlayan Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Başaran, “Öğrencilerimiz çalışmalarını göstererek hak ettikleri değeri görmekteler. Onların bu çalışmaları ve elde ettikleri başarı bizleri onurlandırıyor. Okulumuz daha öncede değişik projelerde ilçemiz ve ilimizi başarı ile temsil etmiştir. Bu projede de ilk aşamada başarılı olarak Malatya’da bölge yarışmalarına katılmışlardır. Burada kendilerine başarı diliyor ve derece elde edeceklerine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Solhanın Sesi