SON DAKİKA

Bingöl'den 100 Öğrenci Muğla'ya Gönderildi

Bu haber 12 Mart 2018 - 15:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Biz Anadolu’yuz Tarihimizi Tanıyoruz” projesi kapsamında Bingöl’den 100 öğrenci Muğla’ya uğurlandı.
İçişleri Bakanlığı koordinesinde uygulanan ‘Biz Anadolu’yuz Tarihimizi Tanıyoruz’ Projesi çerçevesinde Bingöl’den 100 öğrenci Muğla’ya gönderildi.
Öğrenciler için Bingöl Havalimanı’nda uğurlama töreni düzenlendi. Törende konuşan Bingöl Valisi Ali Mantı, projenin öğrencilerin yeni yerler görmesi ve bilgi, görgü, kültür gibi konularda kendilerini geliştirmesi açısından faydalı olacağını söyledi.
Vali Mantı, “Çocuklarımız oraları gördüğünde eminim ki ülkemizin maddi ve manevi zenginlikleri ile daha yakından tanışma fırsatı bulacaklardır. Amacımız bu proje ile yurdumuzun dört tarafındaki güzellikleri çocuklarımızın istifadesine sunmak ve onların yetişmesine katkıda bulunmaktır. İnşallah çocuklarımız döndükleri zaman daha farklı bir bakışa ve donanıma sahip olacaklardır. Bu vesileyle daima çocuklara destek veren değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Ali Mantı, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve diğer idarecilerle birlikte geziye katılan öğrenci ve veliler ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra öğrenciler Havalimanı’ndan Muğla’ya gitmek üzere uğurlandı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat