SON DAKİKA

Toplumsal Hayatta Kadın Paneli Düzenlendi

Bu haber 09 Mart 2018 - 15:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Kadın ve Aile Sorunları Araştırma Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında ‘‘Toplumsal Hayatta Kadın’’ Paneli düzenlendi. Yoğun bir katılımın sağlandığı panelde kadınlara karanfil hediye edildi. 
Enstitüler Binası Konferans salonunda düzenlenen panelin panelistleri Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebru Çoban, ŞÖNİM Müdürü Psikolog Pınar Bozkurt ve İş-Kur Şube Müdürü Ercan Gön olurken moderatörlüğünü de Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı ve Kadın ve Aile Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nur Özlem Kılınç yaptı. Panelin konukları da Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü M. Emin Çakan, İş-Kur Müdürü Halis Erdoğan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, akademisyenler ve öğrencilerdi.
Kadınlara Kibar Davranın
Panelin ilk konuşmacısı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, kadınlara karşı kibar davranılması gerektiğini ifade etti. Kadına kaba davranılmaması gerektiğini dile getiren Prof. Dr. Taşkesen, “Bilinçli bir eğitim seviyesine ulaşılamadığı zaman kaba ve kas gücü kullanılır. Sadece 2017 yılında 400’e yakın kadın, eşleri ve yakınları tarafından öldürüldü.  Evliliğin ilk beş yılında yapılan bir araştırmada kadınlara sorulan “Şimdi tekrar evlenme fırsatınız olsaydı mevcut kocanızla evliliği düşünür müydünüz?” sorusuna maalesef % 65 kadının cevabı hayır olmuştur’’ dedi.
Evlenmek isteyen gençlere de tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Taşkesen, ‘’Evleneceğiniz insanı iyi tanıyın. Sosyal hayattaki mutluluğunuz ve huzurunuz sizin seçimlerinize bağlıdır. Modern hayatta kadın hep edilgen olmuştur. Ülkemiz dünya ile kıyaslandığında daha olumlu bir bakışın olduğunu görürüz’’ şeklinde konuştu.
Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebru Çoban da ‘’Kadının Siyasetteki Yeri’’ konusunu ele aldı. Ülkemizde kadınlara verilen haklar hakkında bilgiler sunan Yrd. Doç. Dr. Çoban, cumhuriyet döneminden günümüze siyasette bulunan kadın sayısı hakkında istatiksel bilgiler paylaştı.
‘’Güçlü Kadın Nasıl Olmalı ve Kadınlarımız Kendini Nasıl Geliştirmeli”  konularına değinen ŞÖNİM Müdürü Psikolog Pınar Bozkurt ise sunumunu slayt eşliğinde yaptı.
Panelin son konuşmacısı İş-Kur Şube Müdürü Ercan Gön, ‘’Güçlü Kadın Kimdir’’ sorusunun tanımını yaparak başladığı konuşmasına İş-Kur bünyesinde kadınlara yönelik iş fırsatlarından ve KOSGEB ile ilgili projeler hakkında bilgiler verdi.
Panelde bayan girişimci olarak Zeynep Çibik, hayat hikayesini ve başarıya giden yolu hayatından anılarla aktardı.
Panelin sonunda Bingöl Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Müzik Öğretmenleri Bora Çoban yönetiminde salondakilere müzik ziyafeti sundu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat