SON DAKİKA

Engelli Memur Kadroları İçin Tercihler Başladı

Bu haber 08 Mart 2018 - 12:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Engelli memur kadroları için tercihler başladı. Bugün itibariyle başlayan tercihler 16 Mart’a kadar devam edecek. Toplam 2 bin 500 kadro için başvurular www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapılabilecek.
Devlet Personel Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 2018 yılının ilk 3 ayı içerisinde gerçekleştirileceği kamuoyuna açıklanan 2.500 engelli memur alımı için adayların tercih başvuruları 8 Mart 2018 Perşembe günü başladı.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Kamu kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzuyla yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir.
Bu çerçevede kurumlarımızın talepleri doğrultusunda;
-İlkokul/İlköğretim/Ortaokul düzeyinden 329
-Ortaöğretim(lise) düzeyinden 540
-Önlisans düzeyinden 531
-Lisansdüzeyinden 1.100
Olmak üzere toplam 2.500 kadro ilan edilmek ve adaylarımızın tercihleri alınmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.
Adaylarımız, 2016 yılı EKPSS sonuçları ile Kura kayıtlarına göre tercih işlemlerini 8 – 16 Mart 2018 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapabileceklerdir” denildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat