SON DAKİKA

31 Km'lik Yolu 219 Trilyona Yapacak!

Bu haber 08 Mart 2018 - 10:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kartal Sancak yolunda yapılacak yaklaşık 31 Km’lik yolun ihalesi 16 Şubat’ta yapıldı. Yapılan ihale sonrası yolu 219 milyona (eski para ile trilyon) Ziver İnşaat aldı.
Bingöl Elazığ Yolu üzerinden Sancak Beldesine kadar yapılacak yol uzun zamandır gündemdeydi. Yatırım programına alınan yolun yapım işi 16 Şubat’ta ihaleye çıkarıldı. Pazarlık usulüyle yapılan ihalede yaklaşık maliyeti 250.170.616,46 TL olan iş için Ziver İnşaat 219.876.543,21 TL teklif ile işi alan firma oldu.
Ankara merkezli Ziver İnşaat Bingöl’de son olarak Çapakçur Viyadüğünü yapmıştı. Zamanında teslim edilen fakat eksiklikleri henüz devam eden viyadükten zarar ettiğini açıklayan Ziver İnşaat yetkilileri bu açıklamalarıyla gündeme gelmişti.
Sadece 31 Km’lik yolun 220 milyona yakın bir fiyat ile Ziver İnşaata verilmesi oldukça dikkat çekti. Özellikle devletin tüm unsurlarıyla tasarrufa yöneldiği bir dönemde yapılan bu ihale dikkatlerden kaçmadı. Sosyal medyada da gündem olan ihaleyle ilgili sosyal medya kullanıcılarının yazdığı yorumlardan bazıları şu şekilde:
Çapakçur viyadüğünde, Zarar edildiği söylendi ya;!! sonrasın da ne mi oldu? Adrese teslim???
“Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez.”/Montaigne Ziver İnşaattan 12 Bingölspor’a bağış var mı?
Bu tip ihaleler % 50 ye varan tenzilatlarla gidiyor. Bu ihale davetiye usuliyle % 12 civarında bir tenzilatla firmaya verilmiş. Yetimin, garip gurebbanın hakkı böyle mi korunuyor. Yazıklar olsun diyorum… Bunu bildiği halde gündeme getirmeyen makam, mevki sahiplerine yuhh olsun.
 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat