SON DAKİKA

Hüda Par'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Bu haber 07 Mart 2018 - 16:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hüda Par Bingöl Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yapılan yazılı basın açıklamasında, “Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh’tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh’ın bir emâneti olarak aldınız” Hadisi Şerifine de yer verildi.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Hüda Par Bingöl Kadın Kolları Başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde:
“8 Mart, emeği çalınan onuru zedelenen hak ettiği değeri göremeyen kadınlarımızın feryadıdır. Ve bu gün gelinen noktada; 8 Mart, bütün dünya kadınlarının yürek parçalayan bir haykırışıdır. 8 Mart; Öldürülmüş, tacize uğramış, İtilmiş, örselenmiş, şiddet görmüş tecavüze uğramış ve bundan dolayı tekrar kendisi cezalandırılmış, üzerinden hesap yapılan narin ve zarif yapısı düşünülmeden onuru zedelenen ancak; yeter bende en az senin kadar insanım diyen kadınların çığlığıdır. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, kadınların gasp edilen haklarını hatırlattıkları günün adıdır.
8 Mart; Kadınlarımızın Toplumda hak ettiği saygıyı görmeyi, maddi tarafı kadar manevi tarafının da bilinmesini ruhen daha hassas olduklarını bedenen olmasa da akıl ve becerileriyle en az erkekler kadar yetenekli olduklarını ve bu özelikleriyle de sosyal hayatın içinde olmaları gerektiğini toplumun dizaynında ve geleceğin tasarlanmasında olmazsa olmaz birer mimar olduklarını birine muhtaçlık değil, karşılıklı paylaşım ve dayanışma içinde olmaları gerektiğini savunan haklı bir tarafın serzenişidir.
8 Mart; Kadınlarımız, ayaklarının altında cenneti veren, yaratıldıkları gün kadar birilerinden aşağı ve yukarı olmadıklarını ve bunu haykırdıkları fıtrata dönüşün feryadıdır.
8 Mart; Bütün mağduriyetlerinin ve ezilmişliklerinin hakkını sadece mahşerde değil, bu dünyada da bu haklarını almak istediklerini bunun için adaleti aradıkları günü adıdır.
Bütün bu arayışların, feryatların, çığlıkların, serzenişlerin temel nedeni yaşanan mağduriyetlerdir.
Aile içi şiddetin mağduru kadındır.
Çalışma yerlerinin mağduru kadındır.
Açlığın yaşandığı coğrafyaların mağduru kadındır.
Savaşların yaşandığı ülkelerin mağduru kadındır.
Emeği suistimal edilen veya görmemezlikten gelinen kadındır.
Sonuç olarak; Dünya emekçi kadınlar günü ile ilgili olarak şunları kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.
Özelikle ülkemizde,
Kadınların çalışma şartları gereklerine uygun hale getirilmelidir.
Mağdur edilen bütün kadınların mağduriyetleri Devlet tarafından giderilmelidir.
Sosyal güvencelerine bakılmaksızın kadınların her türlü giderleri devlet tarafından karşılanmalıdır.
Emeği çalınan, şiddete maruz kalan, taciz ve tecavüze uğrayan kadınların sosyolojik ve psikolojik durumları göz önüne alınarak, faillere en ağır cezalar verilmesi için ivedilikle yasal düzenlemeler yapılmalıdır.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat