SON DAKİKA

Bingölde “Siyer Mektebi” Programları Başlıyor

Bu haber 07 Mart 2018 - 15:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Peygamber Sevdalıları Bingöl Koordinatörlüğü, Kültür Mahallesinde faaliyette bulunan Kültür-Der de Her cuma “Siyer Mektebi” programını başlatacaklarını  duyurdu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Bingöl Koordinatörü  Ömer Aşkın “Halkımızın Efendimiz (as)’ın hayatını öğrenmesi ve hayatında tatbik etmesi adına mekteplerin en güzeli olan “Siyer Mektebi” Programımızı hayata geçirdik. Efendimiz (as)’a ilk inen “Oku” ayeti gölgesinde “Onu Oku Onu Yaşa” sloganıyla bu hayırlı mektebin kapısını açmış bulunmaktayız. Bu mektepte İslam öncesi ve sonrası insanların durumunu göreceğiz.’’dedi
“Programlarla saadet asrına yol alacağız”
Aşkın açıklamasının devamında şu bilgilere yer verdi; “Bu programlarımızla saadet asrına yol alacağız inşaallah. Platformumuzun bu çalışmasının örnekleri bazı illerimizde mevcut. Çevremize baktığımızda çeşitli faaliyetlerle Efendimiz (as)’ın hayatını anlatılıyor. Bu durum ümmetin Resulüne olan sevgi ve sadakatinin apaçık göstergesidir. Sünneti seniyyenin daha anlaşılır bir biçimde yaşanılması ve yaşatılması için birçok formatta ve farklı programlarla Efendimiz (as)’ın hayatı anlatılıyor. Bizlerde Platform olarak açık ve kapalı alanlarda Mevlidi Nebi veya farklı etkinliklerle köy, belde, ilçeler, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce adreste etkinlikler yaptık ve bu durum halen devam ediyor. Allah tarafından terbiye edilmiş olup, yürüyen Kur’an olan, âlemlere rahmet, rehberimiz ve önderimiz Muhammed (as);  hayatının her anında ve alanında bizlere örnek olduğu için, O(sav)’in hayatının geniş bir şekilde ele alınıp topluma ulaştırma gayreti içerisindeyiz. Bu vesile ile iki haftada bir olmak üzere “Siyer Mektebi” sohbetleri programımızı bu Cuma (09.03.2018) Saat: 20:00’da Kültür Mahallesinde faaliyet gösteren Kültür-Der’de (Kültürlü Gençlik Yetiştirme, Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde)Enes Hocamızın sunumuyla başlatacağız inşaallah. Kültür mahallesi sakinleri başta olmak üzere bu güzel ve hayırlı mektebe her mahalleden tüm kardeşlerimizi bekliyoruz.”
 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat