SON DAKİKA

Solhan Belediyesi e-Belediyeciliğe Geçiyor

Bu haber 05 Mart 2018 - 15:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Belediyesi tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan ve ajans tarafından kabul edilen ‘e-belediyeciliğe geçiş’ projesinin bir aya kadar hayata geçeceğini belirten Başkan Yıldız, ‘artık halkımız bize gelmeden biz halkımızın ayağına gideceğiz’ ifadelerini kullanarak proje hakkında bilgi verip ilçeye hayırlı olmasını diledi.
Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi beyannamesinde ‘12 Adımda Solhan’ projelerini açıklarken bu projelerin 3’üncü adımını e-belediyecilik projesi olarak açıklamıştı.
‘Artık halkımız bize gelmeden biz halkımızın ayağına gideceğiz’ başlığıyla 3’üncü adım projesini açıklayan Başkan Yıldız, bu projenin uygulanması için gerekli çalışmaların yapıldığını ve projenin bir aya kadar hayata geçeceğini belirtti.
Seçim beyannamesinin 3’üncü adımında ‘belediyecilik anlayışı kapsamında internet erişimli bilgi sistemi oluşturularak bu sistem üzerinden (e-fatura hizmeti) ödemeler için halkımızı belediyeye gitme zahmetinden kurtaracağız’ ifadelerini kullanan Başkan Yıldız, bunun üzerine hazırladıkları projeyi Fırat Kalkınma Ajansı’na sunduklarını ifade etti.
Fırat Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen ve yüzde 75 hibe desteği sunulan proje kapsamında yapılan ihale sonucunda yüklenici firma yetkilileri Solhan Belediyesi’nde e-belediyecilik için sistem altyapısını hazırlayıp ilgili personellere eğitim veriyor.
Yüzde 75’i Fırat Kalkınma Ajansı’nın hibe desteği ile uygulanacak proje kapsamında yazılım çalışmaları devam ederken donanım için de gerekli malzemelerin alınarak kısa sürede projenin hayata geçeceği belirtildi.
BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
 
Yakın zamanda vatandaşların e-devlet şifresi ile Solhan Belediyesi ile ilgili kişisel verilerine ulaşabileceğini aktaran Yıldız, “Belediye personelimiz e-belediyecilik eğitimi alıyor. Donanım ve yazılım işleri tamamlandıktan sonra e-belediyecilik faaliyetine geçeceğiz. Vatandaşlarımız borçlarını e-belediyecilik üzerinden sorgulayabilecek, çalışmalar tamamlanınca bankadan otomatik talimat ile su faturalarını ödeyebilecekler. Ayrıca vatandaşlarımız, su ve emlak ödemelerini kredi kartıyla da yapabilecekler. Bu proje ile vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlanacağına inanıyorum. Artık su faturaları ödemeleri için vatandaşlarımız belediyemize veya tahsilat büromuza gitmek zorunda kalmayacaklar. Projenin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bir projemizi daha hayata geçireceğimiz için mutluyuz. Halkımıza hizmet için çıktığımız bu yolda gerekli çalışmalara devam edip ilçemizin hak ettiği hizmeti sunma gayretine devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Solhanın Sesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat