SON DAKİKA

Rençber Aziz Oyunu Tam Not Aldı

Bu haber 04 Mart 2018 - 19:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün yetiştirdiği önemli değerlerin başında gelen Rençber Aziz’in şarkılarının hikâyelerinin konu edildiği “RençberGönül Gözü Gören Bir Adamın Hikâyesi” isimli tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.
Yaklaşık 9 aylık bir çalışma sonucunda tiyatro severlerin karşısına çıkan Rençber oyunu, izleyenleri adeta mest etti. 4 farklı şarkısının anlatıldığı oyunda izleyenler hem güldü hem de ağladılar. Özellikle oyunun son kısmında yoğun bir duygusallık yaşanırken birçok izleyici gözyaşlarına hâkim olamadı.
Perşembe günü galası yapılan oyun Cuma ve Cumartesi günleri de yoğun bir ilgi gördü. İzleyiciler salonu doldururken, bazı izleyicilerin iki gün üst üste gelip oyunu izlediği ifade edildi. Oyun hakkında sosyal medyadan olumlu yorumlar yapılırken, izleyiciler gösterime devam etmesi gerektiği yönünde görüş bildirdiler.
“RENÇBER HEPİMİZİ AĞLATTI”
Oyunu seyreden Ak Parti İl Başkanı M.Hanefi Güler, oyunun kendilerini çok duygulandırdığını ifade ederken, “Rençber hepimizi ağlattı. Yeri geldi güldük ama bazı sahnelerde kendimizi tutamadık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “şeklinde konuştu.
“ABDULLAH SANKİ RENÇBER’İ GÖRMÜŞ GİBİ OYNADI”
Tiyatroyu seyretmeye gelen Eğitim Gönüllüsü aynı zamanda Rençber Aziz ile medresede birlikte eğitim almış olan Semiramis Karaarslan, oyunun adeta kendisini büyülediğini ifade ederek, “Oyun cidden ayakta alkışlanacak kadar güzeldi. Rençber ile birlikte ders alıyorduk. Hocamız bazı sureleri benim okumamı ister ve Rençber’in de dinleyerek ezberlemesini tembih ederdi. Ben bir sureyi bir kez okuduğumda o ikinci sefere gerek duymadan ezberlerdi. Çok mükemmel bir insandı. Bu gece sahnede onu gördüm. Abdullah sanki Rençber’i görmüş gibi tıpkı onun hareketlerini yapıyordu. Nasıl yaptığını ben de anlamıyorum. Rençber öldüğünde Abdullah henüz doğmamıştı. Ama cidden sahnede sanki Rençber Aziz’in kendisi vardı “ dedi.
“AMACIMIZA ULAŞTIK. SON DERECE GURURLUYUZ”
Oyunda Rençber’i canlandıran ve aynı zamanda oyunun fikir babası olan Abdullah Caf ise amaçlarına ulaştıklarını ifade ederek, “9 ay önce bu projeyi hayata geçirmeye karar verdiğimde bu kadar güzel bir sonuç ile karşılaşacağımı düşünmemiştim. Amacım Rençber Aziz’i hak ettiği şekilde tanıtmaktı. Ve bugün bunu başardığıma inanıyorum. Artık çok daha fazla insan Rençber Aziz’i tanıyor. İyi bir insan olarak tanıyor. Bunu sanatla tiyatroyla başarmış olmak da ayrı bir gurur kaynağı benim için. Oyunla ilgili gelen yorumlar, gelen tebrikler, bunlar cidden bizi gururlandırıyor. Oyuncu arkadaşlarımızla birlikte uzun soluklu bir çalışmanın sonucunda sahneye koyduğumuz bu oyun, bizlere ilerleyen dönemler için umut vermiştir. Bingöl halkı bir kez daha kadirşinaslığını göstermiş ve değerine sahip çıkmıştır. Hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum “dedi.
Oyunun gelecek talepler doğrultusunda ilerleyen dönemlerde yeni gösterimler yapabileceği ifade edilirken, gerekli şartların oluşmasından sonra kamuoyuna bilgilendirme yapılacağı ifade edildi.
Gündem 12

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat