SON DAKİKA

Değerler Eğitimi Kapsamında 'Merhamet' Anlatıldı

Bu haber 01 Mart 2018 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Değerler Eğitimi Kapsamında Merhamet Değeri İçmeler Mehmet Akif İnan Ortaokulu Koordinesinde Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşti.
Düzenlenen programa Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Belediye başkan vekili Veysel Koç, Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yasin İnceler Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.
Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından Değerler Eğitimi kapsamında yürütülen çalışmalar, bu dönem Şubat ayı değeri olan “Merhamet” konulu program İçmeler Mehmet Akif İnan Ortaokulu koordinesinde, Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşti. Program Okul Müdürü Cihat Aybek’in açılış konuşmasıyla başladı.
İl Millî Eğitim Müdürü Kadri Engin yaptığı konuşmada; “Müdürlüğümüzün üstlendiği misyon gereği; “1 yıl sonrasını düşünüyorsanız tohum ekiniz, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız fidan dikiniz, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştiriniz.” anlayışı ile yarınlarımızı kucaklayan, teknolojiyi kullanan, kendi medeniyetindeki rol modelleri bilen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil vizyon belirledik. Bu vizyonu elde etme adına, değerlerimizin temsilcilerinden gûzide örnekleri bulup, onların değer güzelliklerini öğrencilerimize hatırlatmayı hedefliyoruz. Bunu yaparken, örnek şahsiyetlerin güzelliklerini hatırlatmaktan öte, yaşantımıza katmak maksadıyla “Bingöl’de Değerler Eğitimi Projesi”ni uygulamaktayız. İnsan olmanın en önemli göstergesi olan değerlerimizi yarınlara ulaştırmanın gayreti ve heyecanıyla çalışmalarımızı ekip olarak sürdürmekteyiz diyen Engin; Sevgi ve merhamet konusu birbiriyle direk olarak alakalı konulardır. Merhamet sevgiyi gerektirir. Yüce Rabbimizin bize dediği gibi merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez. Bu kapsamda, bu ayki değerimiz olan Merhamet değerini İçmeler Mehmet Akif İnan Ortaokulumuz ele alarak işlemiştir. Bu bağlamda etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yasin İnceler yaptığı sunum ve açıklamanın ardından öğrencilerin hazırladığı “Merhametli Olmak” konulu videolar seyircilere izletildi. Öğrencilerin hazırladığı skeçle ve şiirlerle devam eden program, ödül töreniyle son buldu.
Programın bitiminden sonra İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin okul müdürüne ve okul değerler eğitimi temsilcisine teşekkür belgelerini verdi. Programda emeği geçen tüm öğrencilere ise İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Arslan, Orhan Seven ve Abdulhaluk Çakan teşekkür belgelerini dağıttı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat