SON DAKİKA

6 Okulda 'Afete Hazır Okul' Eğitimi Verildi

Bu haber 01 Mart 2018 - 21:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart deprem haftası etkinlikleri kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli Bingöl merkez ve Karlıova ilçesinde bulunan toplamda 6 okula yönelik “Afete Hazır Okul Eğitimi” verdi.
Eğitimci personeller tarafından öğrencilere ve okul personellerine “Afete Hazır Okul” sunumu yapıldıktan sonra, AFAD Çocuk dergisi dağıtıldı. Son olarak yapılan teorik eğitimlerin pekiştirilmesi amacıyla öğrencilere deprem sırasında yapılması gereken kurallar ve deprem sonrası ile ilgili uygulamalı tahliye tatbikatı yaptırıldı.
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin; “Karlıova ilçemiz Doğu Anadolu fay hattı ile Kuzey Anadolu fay hattının tam kesiştiği bir yerdir. Bu nedenle deprem yönünden 1. derecede tehlikeli bir bölgede yaşıyoruz. Burada sizlere öğrettiğimiz kuralları içselleştirmenizi ve rutin olarak ayda bir sefer okul yönetimi tarafından öğrencilere deprem tahliye tatbikatının yaptırılmasının faydalı olacağını düşünüyorum” dedi. Boğatekin, son olarak başarılı bir şekilde tahliyelerini gerçekleştiren öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
01 Mart 2018 Perşembe günü İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından eğitim verilen okullar şunlar;
1- Bingöl Atatürk Anadolu Lisesi
2- Bingöl Mimar Sinan İlkokulu
3- Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
4- Karlıova Şehit Tarık Aydemir Ortaokulu
5- Karlıova Kalencik Ortaokulu
6- Karlıova Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat