SON DAKİKA

32 Bin Öğrenciye Diş Macunu ve Diş Fırçası Dağıtılacak

Bu haber 01 Mart 2018 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik diş macunu, diş fırçası dağıtımı ile florürlü vernik uygulaması yapıyor.
Vali Yardımcısı Tunahan Çil, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, Zübeyde Hanım Anaokulundaki öğrencilere diş macunu ve diş fırçası dağıttı.
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı etkinlikleri kapsamında ana sınıfı öğrencileri ile 1, 2 ve 3’ncü sınıf öğrencilerine diş macunu, diş fırçası dağıtımı ile florürlü vernik uygulaması başlattı. Bu kapsamda 32 bin öğrenciye diş fırçası ve diş macunu dağıtımı yapılacak
2014-2017 yılları arasında Türk Halk Sağlığı Kurumu tarafından başlatılan uygulamayla Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, il genelinde 32 bin öğrenciye diş fırçası ile diş macunu dağıtımına Zübeyde Hanım Ana okulunda başlattı.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, Sağlık Bakanlığının başlattığı uygulamayla il genelindeki 32 bin öğrenciye diş fırçası ile diş macunu dağıtımı yapılacağını söyledi.
Diş macunu ve diş fırçası dağıtımı dışında ana sınıfı, 1, 2 ve 3’ncü sınıf öğrencilerine yönelik florürlü vernik uygulaması da yapıldığını ifade eden Gündoğdu, “Genel anlamda ana okulu 1, 2 ve 3. Sınıf öğrencilerine yönelik yılda 2 defa olmak şartıyla florürlü vernik uygulaması yapılıyor. Bu yıl il genelinde bizim ön gördüğümüz sayısı ise 17 bin 753’tür. Şuana kadar 5 bin öğrenciye florürlü vernik uygulaması yaptık ve bu uygulamanın 6 aylık aralıklarla yapılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Ailelerin florürlü vernik uygulamasına karşı ön yargılarının olduğunu kaydeden Gündoğdu, şunları söyledi: “Ailelerin bu uygulamaya karşı bir ön yargısı var. Bu uygulama sayesinde çocukların ileriki yaşlarında dişlerine çok ciddi bir koruyucu etkisi olduğu Avrupa ülkelerince test edilmiştir. Ailelerden isteğimiz, bu uygulamaya karşı olmamalarıdır. Bu uygulamanın yan etkileri çok çok düşük ve bunu zaten bizim diş hekimlerimiz yapıyor. Bingöl’de 2017-2018’de 4 bin 970 uygulama yapılmış, 9 bin 700’üne de aileler yapmak istememiş. Bu konuda ailelerin bize güvenmelerini ve çok ciddi faydasının olduğunu belirtmek istiyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat