SON DAKİKA

"Şeker Fabrikaları Özelleştirme Kapsamından Çıkarılsın"

Bu haber 28 Şubat 2018 - 20:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazancir Özelleştirilen şeker fabrikaları ile ilgili bir yazılı basın açıklaması yaptı. Bazancir, “Acaba kim bu değerli fabrikaların arsalarına göz dikti? Acaba bu fabrikaları ortadan kaldırıp kimlere peşkeş çekecekler. İhale tarihleri belli oldu, acaba kim bu fabrikalara göz dikti göreceğiz” dedi.
Özelleştirilmesi için ihaleye çıkarılan şeker fabrikalarının özelleştirme kapsamından çıkarılması gerektiğini belirten CHP Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazancir, konu ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Bazancir, açıklamasında şu ifadeleri kullandı.
“Özelleştirme idaresi başkanlığının almış olduğu Kararla 20.02.2018 tarihi itibarı ile 14 şeker fabrikasının ihale satış süreci başlatılmıştır. Uluslararası ticaret firmaları ile anlaşmalar yapıldığı ve tüm uygulamaların bu pazarlıklar üzerine ilerlediğini, pancar şekerinin alternatifi nişasta bazlı şeker olup aslında bu ölüm demektir. Bu kamu sağlığı ile ilgili bir durumdur ve toplu katliama davetiyedir. Bir olayı katliam diye nitelemek için ille işin içinde silah yâda baruta gerek yoktur, işte bu şekilde de pekâlâ katliam olur. Şeker pancarının üretimini ortadan kaldırdıktan sonra dayatılan ve millete adeta zorla kabul ettirilmeye çalışılan nişasta bazlı şeker tüm kalp damar hastalıklarına ve diyabete davetiyedir. Bir devlet kendi halkına bu kötülüğü yapar mı? Yapmamalı, vatandaşında bu konuda gereken refleksi göstermesini bekliyoruz. Acaba kim bu değerli fabrikaların arsalarına göz dikti? Acaba bu fabrikaları ortadan kaldırıp kimlere peşkeş çekecekler. İhale tarihleri belli oldu, acaba kim bu fabrikalara göz dikti göreceğiz. Acaba hangi ulusal ya da uluslararası yandaş firma bu işin altından çıkacak. Bu fabrikalar satın alındıktan sonra, nişasta bazlı şekere mecbur kalabiliriz. Amaçlananda esasen bu, öyle görünüyor. Yüz binlerce insana ekmek kapısı olan fabrikaların özelleştirme kapsamında çıkartılmasını talep ediyoruz”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat