SON DAKİKA

Birden Fazla Dairesi Olanlara Kira Yardımı Sorunu

Bu haber 27 Şubat 2018 - 11:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vatandaşlar Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında birden fazla dairesi olanlara kira yardımı konusunda yaşanan sorunun açıklığa kavuşturulmasını istiyor.
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 932 hak sahibine 1 milyon 495 bin 860 TL kira yardımı yapıldığını açıkladı. 54 tapudan oluşan 317 hak sahibinin tapu devri işlemlerinin ise devam ettiğini belirten Barakazi, işlemleri tamamlanan hak sahiplerinin dosyalarının bakanlığa gönderileceği akabinde kira yardımı yapılacağını kaydetti.
Fakat, tarafımıza ulaşan bilgilere göre, tek tapusu olup birden çok dairesi olanlara tek kira yapılmaktadır. Söz gelimi altlı üstlü oturan iki kardeş veya baba-oğul tek tapuya sahip fakat birden çok daireleri bulunuyor. Bu durumda olanlara tek daire üzerinden kira yardımı yapıldığı belirtiliyor.
Bingöl Net‘e ulaşan bir takipçimiz konuyla ilgili şunları söyledi: “3 ayda bir 3 aylık kira yatırıyorlar güzel bir şey. Sizden ricam birde şu iki yada daha fazla dairesi olanlar var; baba oğul yada abi kardeş, yada aile apartmanı olanlar var. Bunlar ne olacak? Tek tapu ama ikiden fazla daire var, o dairelerin kirasını kim nasıl ödeyecek? Belediye diyorlar ama 6-7 ay oldu, onlar mağdur ediliyor. Said Nursi parkının alt tarafında olan iki katlı evlerin yüzde 80’i tek tapu iki dairesi, üç dairesi olanlar var. Ama tek kira yardımı yapılıyor. Baba oğul -abi kardeş hatta aile apartmanı olan var, 5 daire tek tapu ve tek kira ödüyorlar”
Hak sahipleri bu konunun belediye tarafından açıklığa kavuşturulmasını bekliyor.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat