SON DAKİKA

Suriyeli Çocuklara Giyim Yardımı Yapıldı

Bu haber 23 Şubat 2018 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Genç ilçesinde aralarında okula gitmeyenlerin de bulunduğu 52 Suriye vatandaşı çocuğa giyim ve kırtasiye yardımı yapıldı.
Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genç ilçesinde yaşayan Suriye vatandaşı çocukları sevindirdi. Kaymakamlık tarafından ilçede yaşayan ve birçoğu eğitim gören 52 çocuğa giyim ve kırtasiye yardımı yapıldı. Aralarında okula gitmeyen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlü tarafında tespit edilen çocukların da bulunduğu çocuklara ve ailelerine verilen hediyeler Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Genç Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından Mecit Elüstü tarafından teslim edildi.
Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural Suriyeli çocuklara yardım töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sizleri ülkemizde vatandaşımız kardeşimiz olarak görüyoruz. Suriyeli çocuk kardeşlerimizin eğitimi ve geleceği için okula gitmeleri çok gerekli. Bu konuda bizler elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizlerin de bu konuda duyarlı ve gayretli olmanızı istiyoruz. Bizler aynı dinden ve kültürden gelen insanlarız. Aramızda sosyal yaşam olarak fazla bir fark yok. Suriye’deki savaşın da bir an önce bitip Suriyeli vatandaşların kendi ülkelerinde güven içinde yaşamalarını temenni ediyoruz.”
Genç kaymakamlığı sosyal medya hesabından da şu paylaşım yapıldı: Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL’ın talimatıyla ilçemizde ikamet eden okula gidemeyen Suriyeli çocukları MEM ve SYDV tespit etti. Okula gitmeyen çocukların okula başlamaları sağlandı. SYDV okula yeni başlayan ve devam eden 52 öğrencinin ailesine kırtasiye ve giyim yardımı yaptı.”

Genç Gazetesi
 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat